6. etap Tirreno Adriatico – będzie się działo!

6. etap Tirreno Adriatico – będzie się działo!

Plan na weekend 16/2017
[PR] OBÓZ Z AKADEMIĄ MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO I RAMY COLNAGO NAGRODAMI W PUCHARZE MŁODZIKÓW
Michał Kwiatkowski: rower górski jest tym pierwszym

tirrento_adriaticoChyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego na blogu o MTB jest wpis o szosie. Jeśli jadą nasi, to my jesteśmy z nimi zawsze! I tak właśnie będzie dziś. 6. etap Tirreno Adriatico to praktycznie będzie rozstrzygnięcie wyścigu – jutrzejsza czasówka może okazać się decydująca tylko w sytuacji minimalnych różnic w klasyfikacji generalnej, która dziś zostanie ustalona.

W peletonie Polaków nie brakuje – jadą:

MiejsceImię NazwiskoDrużynaStrata
4Michał KwiatkowskiOmega Pharma Quick Step20s
12Przemysław NiemiecLampre-Merida2m20s
51Bartosz HuzarskiNetaap-Endura21m09s
78Tomasz MarczyńskiVacansoleil-DCM30m49s
120Maciej BodnarCannondale41m28

tirreno adriatico szosty etap

Dzisiejszy etap ze względu na profil i trudny finisz wzdłuż plaży, pod wiatr od morza będzie bardzo trudny. Można spodziewać się wielokrotnych ataków. Sam Przemysław Niemiec w rozmowie z Przeglądem Sportowym mówi, że nie będzie to etap przyjaźni:

Będzie bardzo dużo, chyba nawet więcej niż z dziesięć krótkich, sztywnych podjazdów, takich jak finałowy w niedzielę. Ostatni jest 10 kilometrów przed metą, ale lepiej trzymać się cały czas z przodu, bo czołówka będzie walczyła pewnie na sekundy. Na pewno nie będzie tak, że odpuszczą.

Dzisiejszy etap, po weekendowej dominacji sportów zimowych, transmitować będzie polski Eurosport, a komentatorem będzie Stanisław Brzosko. Relacja na żywo rozpocznie się o 15.15. Od 14.30 można ją śledzić na włoskim kanale Rai Sport / Tre. 

Kolarze wystartowali o 10.45 a finisz, w zależności od warunków pogodowych spodziewany jest między 15.50 a 16.25.

PK

[srp]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: