[PR] AZS MTB CUP w Urszulinie

HomePatronaty

[PR] AZS MTB CUP w Urszulinie

[ I N F O R M A C J A   P R A S O W A ]

W niedzielę 26 sierpnia w Urszulinie odbędzie się V edycja AZS MTB CUP. Wyścig jest częścią festynu rowerowego „Polesie na dwóch”. Zapowiada się impreza pełna rowerowych atrakcji.

„Polesie na dwóch kółkach” to impreza zarówno dla zwolenników aktywnego wypoczynku jak i osób szukających wyciszenia i odpoczynku na łonie natury. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji. Główną z nich będzie wyścig cross-country czyli V edycja ogólnopolskiego cyklu zawodów kolarskich AZS MTB CUP. W miasteczku zawodów usytuowanym na boisku piłkarskim rozstawionych będzie kilkanaście stoisk, będących przekrojem całego świata rowerów. Będzie mini-tor dla dzieci, gdzie najmłodsi oraz ich rodzice będą mogli sprawdzić się w ciekawych konkurencjach. Pod okiem specjalisty sprawdzicie także swoją moc na trenażerach. Dodatkowo każdy kto odwiedzi strefę serwisową będzie mógł skonsultować się z profesjonalnymi mechanikami rowerowymi w kwestiach technicznych. Ponadto serwisanci bezpłatnie dokonają drobnych napraw i regulacji sprzętu. Kolejną atrakcją festynu będzie „Test Zone” gdzie w Wasze ręce organizatorzy imprezy oddadzą wszelkiego rodzaju rowery. Prezentowane będą również filmy rowerowe, na których najlepsi bikerzy świata wyczyniają prawdziwe cuda. A jeśli zechcecie to sami nakręcicie krótki film kamerami GoPro Hero 2. Niezwykle widowiskową atrakcją będą pokazy trialu rowerowego oraz jazdy na monocyklu. Po nich odbędą się warsztaty, na których zawodowcy opowiedzą jak powinny wyglądać początki i dalsza nauka trików rowerowych. Po zakończeniu wyścigów wszyscy posiadacze dwóch kółek ruszą w paradzie rowerowej. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu „PodobaMiSię”. Całe wydarzenie jest częścią projektu „Urszulin – po pracy Polesie”. Osoby planujące udział w imprezie powinni pamiętać, że o atrakcyjności Gminy Urszulin nie świadczą tylko ciekawe trasy rowerowe. To również unikatowe na skalę całego kraju formy przyrodnicze, gdyż na terenie gminy leży Poleski Park Narodowy. Jego bogata fauna i flora oraz walory krajobrazowe gwarantują udany wypoczynek z dala od miejskiego gwaru. Może zatem warto zaplanować rodzinny weekend na Podlasiu. Szczegółowe informacje na www.rowerowy.urszulin.eu.

Impreza jest współfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

COMMENTS

DISQUS: 0