[PR] Poland Bike Marathon: Urle areną DMP MTB Amatorów

HomePatronaty

[PR] Poland Bike Marathon: Urle areną DMP MTB Amatorów

[ I N F O R M A C J A   P R A S O W A ]

Urle na mapie Poland Bike Marathon znajdują się od początku i już piąty raz będą areną rywalizacji o tytuły mistrzów Polski w jeździe drużynowej na czas. To pełna uroku i popularna wieś letniskowa nad rzeką Liwiec w gminie Jadów, oddalona o zaledwie 50 km od Warszawy. W niedzielę 5 sierpnia w Urlach odbędą się V Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów MTB. To niezwykle widowiskowa konkurencja. Biorą w niej udział w niej 3-4 osobowe ekipy, startujące w 60-sekundowych odstępach.

Malownicza trasa przebiega wzdłuż Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Szeroka i szybka. Biegnie głównie utwardzonymi drogami polnymi – mówi organizator Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs, pomysłodawca Drużynowych Mistrzostw Polski Amatorów MTB.

Zespoły rywalizują w trzech kategoriach: kobiety open oraz trzech męskich (juniorzy do 18 lat, elita 18-40 lat i masters powyżej 40 lat). W Urlach została wyznaczona runda licząca25 km. Taki właśnie dystans będą miały do pokonania drużyny kobiet, juniorów i masters. Natomiast elita będzie ścigać się na trasie50 km(dwie rundy po25 km). Losowanie kolejności startowej odbędzie się o godz. 11.30. Start pierwszej drużyny o godz. 12.30. Zwycięskie zespoły podczas dekoracji otrzymają medale oraz prestiżowe koszulki mistrzów Polski 2012. Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów zostaną zlokalizowane tradycyjnie na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 w Urlach przy ulicy Żwirki i Wigury 4.

Więcej na www.polandbike.pl

[dmalbum path=”/wp-content/uploads/dm-albums/2012_PB_Urle_zapowiedz/”/]

COMMENTS

DISQUS: 0