HomeRóżności

[PR] Poland Bike Marathon: 600 kolarzy w Sochaczewie!

[ I N F O R M A C J A   P R A S O W A ]

Kolejny rekord w Poland Bike Marathon! Aż 600 osób stanęło na starcie w Sochaczewie, gdzie został rozegrany piąty etap, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Ale nie tylko frekwencja dopisała. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach nie mogli narzekać na pogodę. Było ciepło i słonecznie. Gdy dodamy do tego uroki Puszczy Kampinoskiej oraz liczne atrakcje w kolorowym Miasteczku Poland Bike – śmiało można mówić o idealnym rozpoczęciu kolarskiego lata. Warto odnotować, że na każdym z pięciu tegorocznych etapów, mającego rodzinny charakter Poland Bike Marathon, ścigało się ponad 500 sympatyków jazdy na rowerach górskich.

Na najdłuższej trasie MAX (63 km) pierwszy raz w Poland Bike Marathon triumfował Artur Mioduszewski (Retro MBIKE Team). Po pasjonującym finiszu wyprzedził współtowarzyszy ucieczki Adriana Jusińskiego i Mariusza Marszałka (obaj z BSA Pro Tour). Wśród kobiet wygrała Agnieszka Zych (BSA Pro Tour), przed Mają Busmą (Mybike) i Bogną Kordowicz (Świat Rowerów Racing Team).

Zacięta walka o zwycięstwo również na dystansie MINI (29 km). I to zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Najszybsi na ostatnich metrach okazali się Michał Dobrzyński (Legion Serwis Active Jet Merida Team) i Justyna Zawistowska (BSA Pro Tour). Za Dobrzyńskim uplasowali się Michał Kostrzewa (Kombud Radom) i Paweł Błachucki (Vitesse Gravitan MTB Team). Natomiast Zawistowska finiszowała przed Martyną Zalewską (UKK BDC Huragan Wołomin) i Mają Borowiec (AGR Welodrom). Koszulki liderów klasyfikacji OMNIUM zachowali Martyna Zalewska i Piotr Oleszczuk (BSA Pro Tour).

Na trasie FAN (7,5 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Sochaczewa w kolarstwie górskim. Mistrzami Sochaczewa w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Amelia Borowiec (AGR Welodrom), Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Oliwia Majewska (BSA Pro Tour), Kamil Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) i Adam Noceń (BSA Pro Tour). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A kolejne kolarskie emocje już 8 lipca w Górze Kalwarii. Tam odbędzie się szósty etap Poland Bike Marathon.

 

Więcej na www.polandbike.pl

[dmalbum path=”/wp-content/uploads/dm-albums/2012_PB_Sochacze_po/”/]

 

COMMENTS

DISQUS: 0