HomeWynikiReprezentacja

Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM) – Polacy całkiem nieźle!

Euro, euro i po euro. Dziś w czeskim Jablonne rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM). Zwycięzcą został Czech, Kristian Hynek z czasem 3:57:00.9. Polacy zameldowali się na następujących miejscach:

84. KOWALCZYK Marcin strata 01:57:20.7

Wyścigu na dystansie 105 km nie ukończyli Adrian Brzózka, Bracia Banach oraz Wojtek Halejak.

Z kolei w wyścigu Pań triumfowała Finka, Pia Sundstedt, która na pokonanie 95 km dystansu potrzebowała 4 godzin 19 minut i 28 sekund. Najszybszą Polką była Katarzyna Soluś Miskowicz, która na metę dotarła ze stratą 00:13:36.9 i zajęła 6 miejsce. Magdalena Sadłecka była 7. ze startą 00:14:28.6. Trzecią Polką była Michalina Ziólkowska, która zajęła jedenaste miejsce a do zwyciężczyni zabrakło jej 00:28:51.8.

Co ciekawe często słychać narzekania na frekwencję w  Pucharze Polski, który rozgrywany jest na Skandii. Wygląda na to, że nie jest to tylko bolączka naszej imprezy. W Mistrzostwach Europy wystartowało 105 Panów i tylko 26 Pań. Frekwencja istotnie mniejsza względem np. Pucharów Świata w XCO.