HomeRóżności

[PR] Rowerowy weekend w Wierchomli

[  I N F O R M A C J A   P R A S O W A ]

Drugi weekend czerwca będzie wyjątkowy dla wielu kolarzy. W dniach 9-10.06. będą mieli niepowtarzalną okazję zmierzyć się z górskimi trasami w Gminie Piwniczna-Zdrój.

Zeszłoroczna edycja AZS MTB CUP w Wierchomli ukazała prawdziwe oblicze kolarstwa górskiego. Szczególnie stromy zjazd usiany korzeniami i kamieniami utkwił z pewnością w pamięci wielu uczestników. A dodając do tego ulewę… kto był to pamięta. W tym roku atrakcji również nie zabraknie. Zaczynamy w piątek 8 czerwca wspólnym oglądaniem meczy Euro 2012 połączonym z degustacją potraw z grilla. Po piłkarskich emocjach przyjdzie czas na sobotnie cross-country. Organizatorzy szykują trudną i niezwykle widowiskową trasę. Zaś w niedzielę coś dla fanów dłuższego wysiłku – maraton Cyklokarpaty.pl. Trasa jak na Beskidy przystało zweryfikuje przede wszystkim kondycje jak również technikę startujących.

Zawodnicy najpopularniejszego dystansu – mega – odwiedzą podczas wyścigu między innymi Bacówkę Nad Wierchomlą i Schronisko na Hali Łabowskiej. Tylko z pozoru brzmi to niewinnie. 1500 metrów przewyższenia na 40 – kilometrowej trasie to już wyzwanie!

Organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo atrakcji. Po pierwsze, tańsze noclegi (rabat 20% na nocleg w Hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort oraz 25 zł od osoby za nocleg w domkach; www.wierchomla.com.pl  Tel. 18 41 43 130-131). Po drugie, niższa opłata startowa dla osób biorących udział w obu wyścigach (55 zł, zamiast 20 zł + 50 zł = 70 zł). A po trzecie – bogate pakiety startowe  zawierające między innymi skarpetki Nordhorn i bony na zegarki Suunto oraz dla dodania energii: batoniki i żele Nutrend, czy baterie od Varty. Dla zwycięzców i szczęśliwców w losowaniu przewidziane są aparaty BenQ, opony Kenda, pompki Beto, okulary Goggle, kaski Naxa, bielizna termalna Spaio, bagażnik Taurus, multifunkcyjne chusty Buff, smary Motorex, prenumeraty magazynu bikeBoard i wiele innych! Do testów jak zwykle dostępne będą kamery GoPro oraz sztyce Blacx – one szczególnie przydadzą się w Wierchomli. Szykujcie się zatem niesamowity rowerowy weekend. Partnerem logistycznym imprezy jest Nivette Fleet Management, natomiast łączność na trasie zapewnia dystrybutor marki Swissvoice.

[dmalbum path=”/wp-content/uploads/dm-albums/AZS – Wierchomla – zapowiedz/”/]

COMMENTS

DISQUS: 0