Wyniki 16-17 września 2017

Wyniki 16-17 września 2017

Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych) – Puchar Polski XCO – Boguszów Gorce
Kalendarz Pucharu Polski XCO 2017
Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała Head Team) – Górale na start, Boguszów Gorce

Umarł król, niech żyje król ;) Sezon cross country w zasadzie zakończony. W kraju mamy jeszcze na horyzoncie finały Pucharu Polski XCO, Puchar Polski XCM oraz Pucharu Polski MTB Masters – prawie wszystko rozegra się w Głuchołazach w weekend 30 września i 1 października. Tylko finał PP XCM elity odbędzie się na imprezie Langa, gdzie niestety nikt zbytnio nie dba o „te dodatkowe kategorie”.

Cross country się zwija, przełaje się rozkręcają. Kalendarz już jest, w końcu, opublikowany. Pierwszy Puchar Świata za nami , do tego przejechany koncertowo przez Mathieu van der Poel’a.

Magdalena Sadłecka dała w ten weekend jasny sygnał, że tegoroczny sezon przełajowy traktuje nad wyraz poważnie – wystartowała w Szwajcarii, gdzie zajęła bardzo dobre 10 miejsce.

fot. Sebastian Żabiński


ŚWIAT

Jingle Cross - Puchar Świata, Iowa, USA

  1. Mathieu van der Poel – Beobank Corendon
  2. Laurnes Sweeck – Era Circus
  3. Quinten Hermans – Telenet Fidea Lions

  1. Katerina Nash – CLIF
  2. Kaitlin Keough – USA
  3. Sanne Cant – Beobank Corendon

Jingle Cross - UCI C1, Iowa, USA

  1. Laurens Sweeck – Belgia
  2. Quinten Hermans – Belgia
  3. Lars van der Haar – Holandia

  1. Kaitlin Keough – USA
  2. Katherine Compton – USA
  3. Caroline Mani – Francja

Jingle Cross - UCI C2, Iowa, USA

  1. Gianni Vermeersch – Belgia
  2. Steve Chainel – Francja
  3. Tobin Ortenblad – USA

  1. Sunny Gilbert – USA
  2. Clara Honsinger – USA
  3. Sofia Gomez Villafane – Argentina

EKZ CrossTour - Baden, Szwajcaria

  1. Klaas Vantornout – Marlux Napoleon Games Cycling
  2. Nicola Rohrbach – goldwurst-power / Felt
  3. Nicolas Cleppe – Telenet Fidea Lions

  1. Annemarie Worst – Era Circus VZW
  2. Pavla HAvlikova – Kooperativa Cyclocross Team
  3. Laura Verdonschot – Marlux Napoleon Games
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team – miejsce 10 / +3:46

W wyścigu U17 Karol Dziambor (Teobike Racing Team) zajął 5 miejsce ze stratą 2:37.


POLSKA

Górale na start / Puchar Polski XCO - Boguszów Gorce

Elita


  1. Michał Topór – Superior Zator (U23)
  2. Maciej Jeziorski – Romet Factory Team
  3. Marcin Budziński – Hurom Sławno Kellys (U23)
  4. Wiktor Hudyka – UKS Grupa Kolarska Four Bike (U23)
  5. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized (U23)

  1. Aleksandra Podgórska – SGR Specialized
  2. Gabriela Wojtyła – Superior Zator (U23)
  3. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty (U23)
  4. Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych (U23)

Junior


  1. Jarosław Żur – Head Team Luboń Skomielna Biała
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elazat Bieniasz Bike
  3. Albert Hudyka – UKS Grupa Kolarska Four Bike

Juniorka


  1. Agnieszka Szpocińska – Hurom Sławno Kellys
  2. Natalia Jeruzalska – KKW Superior Wałbrzych
  3. Julita Fira – Head Team Luboń Skomielna Biała

Cyklosport


  1. Szczepan Grosel – Niezrzeszony
  2. Maciej Samborski – PTR Dojlidy Białystok
  3. Adam Miłek – Niezrzeszony

Masters I


  1. Krystian Piróg – KS Gorce Thule JMP
  2. Dariusz Poroś – MTB Votum Team Wrocław
  3. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team

Masters II


  1. Grzegorz Maleszka – Renault Team
  2. Rafał Szczepuch – Quest Team
  3. Piotr Żebrowski – PTR Optima Team

Podkarpacka Liga Rowerowa - Dukla

Szczecin MTB Maraton - Szczecin

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin
  3. Hubert Semczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team

  1. Małgorzata Lewandowska – Cubica Racing Team
  2. Sabine Lengert – Velonistas Berlin
  3. Wioletta Murawska – Bike Team roletki.home.pl

Cyklo Krokowa MTB - Krokowa

Legia MTB Maraton – Kozienice

  1. Justyn Wójcik – KS ENERGIA KOZIENICE
  2. Jakub Bogacki – KS ENERGIA KOZIENICE
  3. Andrzej Piasek

VII Wyścig MTB Boguchwała - Boguchwała

  1. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  2. Rafał Hebisz – Mirków
  3. Adrian Rzeszutko – Cannondale Pro Rider Dobosz Sport

  1. Janina Nawój – Roweromania
  2. Alicja Nerc – Rzeszów
  3. Krystyna Miłek – SST Lubcza

Puchar Strefy MTB Sudety – Jodłownik

  1. Rafał Alchimowicz – INTERFERIE OPTYK OKULAR JELENIA GÓRA
  2. Łukasz Klimaszewski – MITUTOYO AZS WRATISLAVIA
  3. Piotr Berdzik –  IMMOTION SPECIALIZED SKODA GALL-ICM TEAM

  1. Michalina Ziółkowska – VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM
  2. Aneta Imielska – MTB VOTUM TEAM WROCLAW
  3. Anna Michalak-Warżała – PM RIDER TEAM

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe – Dąbrowa Górnicza

Giga


  1. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Karol Rożek – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Dariusz Batek – MTB CST TEAM

  1. Anna Sadowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Rita Malinkiewicz – MTB CST TEAM
  3. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Maciej Pitach – Real 64sto
  2. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  3. Piotr Rzeszutek – Klub Kolarski Lew Lębork

  1. Zuzanna Krzystała – Wodzisław Śląski
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Marzena Janczarska – Gdańsk

Solid MTB Maraton – Sława


Giga


  1. Przemysław Rozwalka –  STREFASPORTU.PL MW INVEST
  2. Paweł Wasiński –  STREFASPORTU.PL MW INVEST
  3. Przemysław Papież –  STREFASPORTU.PL MW INVEST

Mega


  1. Emilian Pajzert – Real 64sto
  2. Robert Drozdowski – Obudowa Grupa Pościgowa
  3. Krzysztof Orlik – Agrochest Team

  1. Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  2. Sandra Samolewska – Kross Euro-rower.pl
  3. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl MW Invest

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Rawa Mazowiecka

Giga


  1. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  2. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  3. Michał Wyżlic – Komobike Scott

  1. Joanna Gumieniak – MayerSport BokserskAutoserwis
  2. Małgorzata Lutecka – iFon KolarzKlub
  3. Magdalena Kosko – Beat Bike PRO Relo Team

Mega


  1. Dominik Jakubowski – Komobike Scott
  2. Jan Czapliński – Komobike Scott
  3. Karol Rumsicki – Warszawski Klub Kolarski

  1. Magdalena Kuszmider – iFon KolarzKlub
  2. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  3. Izabela Kruszewska – Velmar Merida CST Blachy Pruszyński Team

LOTTO Poland Bike Marathon – Konstancin Jeziorna

  1. Adrian Jusiński – TRW MTB RACING
  2. Adam Kuczyński – ABSOLUTE BIKES REDINGO TEAM
  3. Ernest Kurowski –  WAWA BIKE TEAM

  1. Krystyna Żyżyńska-Galeńska –  MYBIKE.PL
  2. Urszula Luboińska – TREZADO BIKETIRES.PL
  3. Magdalena Kosko – Beat Bike Pro Relo Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0