Dziesiąte Kellys Cyklokarpaty w Dukli pod znakiem błotnego SPA

HomeINFORMACJE PRASOWE

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po upalnym tygodniu, w noc przed startem, przez tereny, po których przebiegał maraton przeszły silne burze, które diametralnie zmieniły nawierzchni. Twarde, szybkie leśne dukty na tej wymagającej trasie zamieniły się w błotną mordęgę, która dostarczyła zawodnikom niezapomnianych wrażeń. Konsystencja wysychającego błota sprawiła, że doskonale lepiło się ono do opon. Tak doskonale, że niektórzy rezygnowali z dalszej rywalizacji już po pierwszym podjeździe. Ci natomiast, którzy ukończyli wyścig, zdecydowanie mogą uznać, że był to jeden z najtrudniejszych maratonów w życiu ich i ich rowerów.

Pokonanie 28-kilometrowego dystansu Hobby z niecałym tysiącem metrów przewyższeń zajęło zwycięzcy, Krystianowi Rynkarowi (MTB MOSiR DUKLA) 1h 27min. Ze stratą blisko 4 minut na metę wjechał Jarek Luty (LutyTeam Lubień), a 10 sekund później Kamil Cygan (www.KamilCygan.pl | JSC Jasło).

Na liczącym 58km dystansie Mega po 3 godzinach i 8 minutach jazdy zwyciężył Sławomir Dziwisz, pokonując Szymona Kulasa (Dębicki Klub Kolarski GRYF – 3:12) oraz Piotra Sajdaka (Movimento UKS PG Wojnicz 3:13).

Zwycięzcą najdłuższego, 68 kilometrowego wyścigu został Michał Topór (Superior Zator) z czasem 3:36:33, 4 minuty i 41 sekund później na metę wjechał Jakub Solarz (UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE), a trzecie miejsce zajął Sebastian Opoka (CYCLO TRENER TEAM), któremu pokonanie trasy zajęło 3 godziny i 46 minut.

Prawdziwy sprawdzian podczas tego wyścigu przeszły również rowery udostępnione przez markę Kellys w centrum testowym. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem w szczególności wśród zawodników dystansu giga, którzy obawiali się o wytrzymałość swojego sprzętu w tych warunkach pogodowych. Rowery z centrum testowego Kellys podczas Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty można bowiem testować nawet podczas wyścigu. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się nieopodal miasteczka zawodów – w kompleksie pałacowo-parkowym w Dukli. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o trzech poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i dyplom.

Już 26 sierpnia Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, którym tym razem odbędzie się w podkarpackiej Kamionce w Gminie Ostrów i będzie to już jedenasta edycja sezonu 2017. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/kamionka

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.