Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2017 – Darfo Boario Terme, Włochy [wyniki]

HomeWyniki

Lokalizacja tegorocznych Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim została zmieniona wiosną tego roku z Turcji na Włochy, na nową, nieznaną nikomu lokalizację. Organizatorzy przygotowali bardzo naturalną, bardzo techniczną trasę. Runda liczy 4 km z czego pierwszy km to płaska rozbiegówka, potem mamy 2 km interwałowej sekcji technicznej, a na koniec 1 km płaskiej końcówki. więcej o trasie oraz dwudziestoosobowym składzie naszej Reprezentacji możecie przeczytać w osobnym wpisie.

Niestety upadek podczas treningu skutecznie wyeliminował z rywalizacji naszą najmocniejszą zawodniczkę, Maję Włoszczowską, która nie wzięła udziału ani w sztafecie, a także nie stanie na starcie wyścigu głównego.

Polski skład w wyścigu sztafet zajął 9 miejsce. W eliminatorze zarówno Marceli, jak i Łukasz w zasadzie w każdym wyścigu borykali się z problemami technicznymi. Nie tylko oni, bo wielu zawodników zaliczało zarówno defekty, jak i upadki.

W sobotę rozegrane zostały pierwsze wyścigi cross county w kategoriach juniorskich oraz U23 kobiet. Spośród polskich reprezentantów najlepszy tego dnia wynik osiągnęła Marlena Droździok, która w wyścigu U23 kobiet zajęła 10 miejsce ze stratą prawie 6 minut.

Poniższy wpis jest aktualizowany, więc wyniki będą uzupełniane na bieżąco.

Wyścigi kategorii elita będą transmitowane w Eurosport Playerze oraz duńskiej telewizji. Powtórkę będzie można obejrzeć w poniedziałek w Rai Sport.