Wyniki 24-25 czerwca 2017

Wyniki 24-25 czerwca 2017

Olkusz zadebiutuje w cyklu Bike Atelier MTB Maraton
Marek Konwa – cross country i przełaje priortytetem
Udany debiut Rybnika w Bike Atelier MTB Maraton

Tęczowe koszulki dla Albana Lakaty oraz Anniki Langvad, ale jak się przyjrzeć mocniej wynikom, to trasa w Singen mimo przewyższeń nie była dostatecznie selektywna i wyścig rozegrał się – jak to często na szosie bywa – na kresce. Najwyższe lokaty Polaków w tej wyrównanej stawce to 21. miejsce Adriana Brzózki i 24. miejsce Bartłomieja Wawaka. W połowie sierpnia Mistrzostwa Europy na bardzo trudnej trasie, ciekawe ilu zawodników podejmie się tego wyzwania.

W kraju odbyły się mistrzostwa Polski na szosie – najważniejszą informacją jest koszulka z orłem dla Adriana Kurka (CCC Sprandi), który po wielogodzinnej ucieczce na kilka km od mety oderwał się od dwójki Rutkiewicz (Wibatech Fuji), Piaskowy (Team Hurom). Wśród kobiet triumfowała Karolina Karasiewicz (TKK Pacyfic Nestle Fitness).

W weekend w austriackim Innsbrucku odbyła się kolejna edycja zawodów Crankworx, gdzie tym razem Szymon Godziek zajął czwarte miejsce. Zobaczcie co on tam nawyprawiał…

Za to w Andorze Michał Śliwa został Mistrzem Świata DH Mastersów – BRAWO!

Ostatnie przetarcie przed kolejnymi Pucharami Świata zaliczyli m.in. zawodnicy VWSU, którzy startowali we Francji oraz Paula Gorycka, która startowała w Szwajcarii. Warto odnotować przede wszystkim mocne trzecie miejsce Katarzyny Solus Miśkowicz, tym bardziej, że był to wyścig kategorii UCI HC.

W kraju mnogość maratonów, cross country, a także tak wyjątkowe imprezy jak Uphill Race Śnieżka oraz Mazovia 12h/24h.


ŚWIAT

Mistrzostwa Świata w maratonie MTB - Singen, Niemcy

  1. Alban Lakata – Austria
  2. Tiago Ferreira – Portugalia
  3. Daniel Geismayr – Austria
  • Adrian Brzózka – 21.
  • Bartłomiej Wawak – 24.
  • Wojciech Halejak – 41. / +13:07
  • Dariusz Batek – 55. / +16:23
  • Mariusz Michałek – 57. / +16:37
  • Paweł Kowalkowski – 82. / +23:32
  • Krzysztof Łukasik – 88. / + 24:27
  • Patryk Piasecki – 97. / +26:45

  1. Annika Langvad – Dania
  2. Sabine Spitz – Niemcy
  3. Gunn Rita Dahle Flesjaa – Norwegia
  • Karolina Sowa – 41. / +21:27
  • Anna Urban – 52. / +27:22
  • Karolina Cierluk – 53. / +30:54
  • Rita Malinkiewicz – DNF

Puchar Francji - Lons le Saunier, Francja

PROFFIX Swiss Bike Cup - Diverse, Szwajcaria

  1. Reto Indergand – BMC MTB Racing Team
  2. Martin Fanger – Price Bikes
  3. Anton Sintsov – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Sina Frei – jb Brunex Felt Team
  2. Irina Kalentiewa – Mobel Marki MTB Pro Team
  3. Linda Indergand – Focus XC Team
  • Paula Gorycka – Struby BiXS Team – miejsce 12 / +9:23


POLSKA

Kellys Cyklokarpaty – Brzozów

Mega


  1. Jakub Cierniak – JC-TB Wiedeń
  2. Sławomir Dziwisz
  3. Marcin Rydel – ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl

  1. Ewa Ruszała – Grupetto-Cyklopedia Gorlice
  2. Kamila Sowa  – R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl
  3. Dominika Gosztyła – MTB MOSiR Dukla

Giga


  1. Tomasz Bal – LUBOŃ Skomielna Biała Head Team
  2. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  3. Mateusz Bieleń – BIKERSHOP racing team

Uphill Race Śnieżka - Karpacz

  1. Marcin Mokiejewski – Serwis Mowisport Jbćbde
  2. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  3. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

  1. Magdalena Wojtyła – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  2. Marta Garnek – Dream Bike Bielawa
  3. Anna Michalak Warżała – PM Rider Team

Mała Liga XC – Celestynów

Elita


  1. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  2. Michał Cąpała – RMF MTB Team
  3. Błażej Jakóbowski – WGR Team

Kobiety


  1. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team
  2. Justyna Małek – KK Cyklon Warszawa
  3. Kasia Skura – Absolute Bikes Redingo

Junior


  1. Kacper Winiarski – Absolute Bikes Redingo

Masters I


  1. Adrian Jusiński – TRW MTB Team
  2. Michał Kostrzewa – PRB Kombud
  3. Jacek Rządca – Trezado BikeTires.pl

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado BikeTires.pl
  2. Piotr Małek – KK Cyklon Warszawa
  3. Piotr Gajewski- Łódź

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Jerzy Stękiel – Goggle Pro Active Eyewear
  3. Tomasz Kuchniewski – MyBike.pl

Masters IV


  1. Sławomir Wysocki – Patnet Team
  2. Krzysztof Jeziorski – SMCT
  3. Tadeusz Baranowski – Super Drob Bike Team

Małopolska Liga Rowerowa – Pcim

Elita


  1. Michał Topór – Superior Zator (U23)
  2. Wiktor Hudyka – UKS Grupa Kolarska „Four Bike” (U23)
  3. Jakub Solarz – UKE Grupa Kolarska „Four Bike” (U23)

  1. Gabriela Wojtyła – Superior Zator (U23)
  2. Estera Siarka – UKS Raba Wyżna Podsarnie (U23)
  3. Karolina Kukuła – Niestowarzyszony

Junior


  1. Stanisław Nowak – Superior Zator
  2. Albert Hudyka – UKS Grupa Kolarska Four Bike
  3. Jarosław Żur – Head Team Luboń Skomielna Biała

Juniorka


  1. Julia Fira – Head Team Luboń Skomielna Biała
  2. Sylwia Połomska – UKS Podwilk

Masters I


  1. Albert Głowa – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Adrian Rzeszutko – Niestowarzyszony
  3. Tomasz Sikora – TKKF Uklejna Myślenice

Masters II


  1. Sławomir Bednarczyk – UKS Sokół Kęty
  2. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Wojciech Andryszczak – Zetra Tape

Masters III


  1. Krzysztof Zwoliński – TS Wilga Golkowice Grupa Instabud
  2. Adam Musioł – MMBIKE.PL
  3. Józef Rabski – Head Team Luboń Skomielna Biała

Masters IV


  1. Remigiusz Zachara – TC Orzeł Spytkowice
  2. Roman Wiktorowicz – Hard Bike Tęcza

Bike Cross Maraton - Skoki

  1. Mateusz Laszczyk – Agrochest Team
  2. Mateusz Mróz – Convert Mróz Rowery Team
  3. Mateusz Kanoniczak – Agrochest Team

  1. Marta Gogolewska – MERX Team Wągrowiec
  2. Kamila Wójcikiewicz – Rooweromania Team Poznań
  3. Iwona Rychlewska – Zdrojowa Hotels Kołobrzeg

Grand Prix Kaczmarek Electric - Kargowa

Giga


  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Adam Adamkiewicz – Real 64sto
  3. Grzegorz Grabarek – Real 64sto

  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Real 64sto
  3. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Marcin Wider – Sogest
  2. Rafał Chmiel – FSD Sport
  3. Anrzej Worona – SEVEN – Preceptus Team

  1. Joanna Adamska – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Iwona Chyła – MSPORT Obudowa Grupa Pościgowa
  3. Małgorzata Kaczmarek – KS Kibolski

Dare2b MTB Maraton - Iwkowa

Full


  1. Piotr Sajdak – Movimento UKS PG Wojnicz
  2. Jacek Szczurek – MTB MOSiR Dukla
  3. Kuba Tomski – 72D Oshee Windsport Team

Half


  1. Jakub Chyrczyk – BikeBoard
  2. Sebastian Pakulski – Gomola Trans Airco
  3. Łukasz Helizanowicz – Bieniasz Bike Team

  1. Magdalena Golonka – KSPO Bikeparts.pl
  2. Anna Prokop – TTC MPEC Tarnów
  3. Monika Skowyra – DOTR Kraków

METROBIKES.pl MTB Cross Maraton - Kielce

Master


  1. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  2. Marcin Jabłoński – Metrobikes.pl
  3. Paweł Chrząszcz – 72D Windsport Powered by Oshee

  1. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team
  2. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – MyBike.pl
  3. Monika Jagodzińska – Stowarzyszenie „Rowerowe Świętokrzyskie”

Fan


  1. Paweł Mieszczak – Bikehead
  2. Szymon Skrzypczak – Inżynieria Rowerowa
  3. Tomasz Siewierski – Sklep Bike Boys Lublin

  1. Katarzyna Pakulska – Adalight Arealamp
  2. Magdalena Szymańska – Trybik Northwave Team
  3. Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team

Mazury MTB - Mikołajki

tbc

Bike Atelier Maraton - Olkusz

  1. Tomasz Dygacz – Taurus30 Cycling Team
  2. Michał Kucewicz – CST MTB Team
  3. Maciej Pitach – Dar Bud Team

  1. Zuzanna Krzystała – Mikesz Team
  2. Agnieszka Uroda Hempelska – Rafako Orbea MTB Team
  3. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco

Maratony Kresowe – Drohiczyn

  1. Sarunas Pacevicius – Spring SBR Bank
  2. Wiktor Gindorowicz – Bliska Team
  3. Arturas Remeika – Jokers Santa Monika Networks

  1. Silvija Latozaite – Sprint SBR Bank
  2. Yuliya Tsalahuz – Miśńk / Białoruś
  3. Izabela Kłosowska – Grupa Szalonych Rowerzystów

Mazovia 12h/24h – Zagnańsk

24h


  1. Piotr Barańczyk
  2. Paweł Banaszek
  3. Jakub Chojnacki

  1. Izabela Janas

12h


  1. Zbigniew Mossoczy
  2. Łukasz Rubik
  3. Jacek Olbryś

  1. Anna Sawicka
  2. Magda Chmielewska
  3. Anna Pośpiech

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0