Jolanda Neff czwarta w Mistrzostwach Świata w maratonie w Singen

HomeINFORMACJE PRASOWE

Mistrzostwa Świata w maratonie MTB w Singen odbywały się na stosunkowo łatwej trasie, co przyciągnęło specjalistów od cross country i przełajów do konfrontacji z maratończykami. Wyścig kobiet przebiegał spokojnie, aż do ataku czwórki zawodniczek. Jolanda Neff, Sabine Spitz, Annika Langvad i Gunn Rita Dahle Flesjaa ostro rywalizowały ze sobą na ostatnich 20 kilometrach. Najmocniejsza okazała się Langvad, która wyprzedziła Spitz i Dahle Flesjaa z niewielką przewagą.

Reprezentant Krossa Bartłomiej Wawak stał przed trudnym zadaniem przebicia się ze 138. pozycji na starcie do czołówki wyścigu. Wawak gonił pierwszą grupę przez 30 kilometrów i dopiął swego dopiero na drugim bufecie. Pogoń kosztowała go wiele sił i nie był on w stanie odpowiadać na kolejne przyspieszenia rywali. Wawak ukończył zmagania na 24. miejscu, najlepszy z Polaków Adrian Brzózka finiszował jako 21. zawodnik. Wygrał Austriak Alban Lakata przed Thiago Ferreira i Danielem Geismayerem.

Za tydzień kolarze Kross Racing Team wystąpią w trzeciej edycji Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Andorze.