III Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Maratonie MTB w doborowej obsadzie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Organizatorzy przygotowali bardzo wymagającą, interwałową trasę która biegła po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Przewyższenia na dystansie Giga przekraczały 1000 m. Pogoda była wyśmienita, typowo kolarska. Do walki o tytuły Mistrzowskie na tej trudnej trasie stanęło ponad 250 osób. Maraton odbył się na trzech dystansach: Fun 24 km/400 m, Mega 45 km/800 m i Giga 65 km/1200 m. Najlepszym zawodnikiem na dystansie Fun okazał się nie po raz pierwszy zresztą Mateusz Jarzębowski (Bodyicoach Cycling Team) z czasem 1 h 07 m 44 s. 30 sekund po nim metę przekroczył Karol Rumsicki z WKK, a 6 sekund później Rafał Brzęczek z Maxxbike Team. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Lutecka 1 h 26 m 18 s z Ifon Kolarz Klub, na drugim miejscu Anna Plich, a na trzecim Izabela Gaj.

Na dystansie Mega już po czasach zwycięzców widać było że typowe wagoniki które formują się na płaskich maratonach, w Brzezinach nie miały prawa bytu. 800 m przewyższeń, interwałowa i techniczna trasa zrobiła swoje.
Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie okazał się Jarosław Wolcedorf (Jacoobcycles.com) z czasem 1 h 54 40 s za nim Mateusz Goszczyński (Raven Wheels) ze stratą 6 m 14 sek i Kamil Nogalski (KK Łowicz) ze stratą 8 m 4 sek.
Wśród kobiet zwyciężyła Zofia Czyż (Ibox Mała Liga team) z czasem 2 h 26 m, na drugim wyjątkowo równo siostry Magdalena Zawierta 2 h 36 m 28 s i Patrycja Zawierta 2 h 36 m 58 s, obie z WKK Wieruszów.

Na dystansie Giga poziom trudności jeszcze bardziej urósł. Z bardzo dobrym czasem 2 h 45 m 14 s zwyciężył Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), za nim Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team) 2 h 49 m 05 s, a na trzecim miejscu Piotr Truszczyński (Komobike Scott) z czasem 2 h 52 m 23 s. Wśród kobiet, jako jedyna na tym dystansie, ale nadal z bardzo dobrym czasem 3 h 29 m 15 s, uplasowała się Barbara Borowiecka (Klub Sportowy Niewidomych Omega)

Organizatorzy przygotowali na trasie niespodziankę w postaci oznaczeń segmentów Strava. Poprawione czasy i zarazem nowe KOMy zgarnięte zostały przez Michała Ficka, Jarosława Wolcedorfa i Rafała Chmielewskiego. Tylko jeden z 2015 roku, rekord czasu przypadający dla Dariusza Porosia nie został pobity. Przed startem dużych dystansów, rozegrany został start na dystansie Family 7.5 km, na którym ścigały się młodsi adepci kolarstwa górskiego, natomiast na kilkusetmetrowej trasie ścigała się kategoria Przedszkolaków i MiniMini na rowerkach biegowych.

Następna edycja maratonu przygotowywana jest 22 lipca. Trasa będzie prowadziła malowniczą doliną rzeki Mrogi.
Więcej informacji na temat następnej edycji znajduje się na facebook.com/BrzezinyMTB

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.