Wyniki 10-11 czerwca 2017

Wyniki 10-11 czerwca 2017

Bartłomiej Wawak wygrywa Kamptal Klassik Trophy w Langenlois!
Plan na weekend 16/2017
Wyniki – 17-18 września 2016

Kilka kolarskich wydarzeń tego weekendu niewątpliwie przejdzie do historii. Najważniejsza to triumf Katarzyny Niewiadomej w OVO Energy Women’s Tour. Z kolei w Criterium du Dauphne wygrał Duńczyk Jakob Fugslang, a mówi się, że ten wyścig to najlepszy sprawdzian formy przed Tour de France, który startuje za trzy tygodnie. W austriackim Leogang odbył się kolejny Puchar Świata w zjeździe, gdzie ponownie moc pokazał Aaron Gwin. Wyniki Polaków pokazują, że marginal gains to nie tylko domena toru czy szosy. W ścisłej czołówce jest teraz tak ciasno, że naprawdę w walce o medale trzeba być absolutnym perfekcjonistą. W Szwajcarii doszło do detronizacji Nino Schurtera – tracąc prawie minutę musiał uznać wyższość Antona Coopera i Samuela Gaze.

Za dwa tygodnie MŚ w maratonie MTB – Adrian Brzózka sprawdzał nogę na Malevil Cup w Czechach. W kraju mieliśmy Puchar Polski XCO, który przejdzie do historii jako ten, który można było wygrać na z rowerem bez kół. Zresztą zobaczcie sami:

Ponadto niezliczona liczba maratonów, których wyniki możecie znaleźć poniżej. Na wyróżnienie zasługuje trasa Pucharu Strefy MTB Sudety w Walimiu o której od wczoraj już wiele osób napisało, że przypomina starą szkołę GG i było pure MTB dające ogromną satysfakcję z jazdy.


ŚWIAT

Puchar Świata w zjeździe - Leogang, Austria

  1. Aaron Gwin – USA / 3:06.958
  2. Loris Vergier – Francja / 3:08.393
  3. Greg Minnaar – RPA / 3:09.642
  • Sławomir Łukasik – miejsce 39 / 3:18.357
  • Wojciech Czermak – miejsce 60 / 3:20.522

  1. Tahnee Seagrave – Wielka Brytania / 3:36.082
  2. Tracey Hannah – Australia / 3:36.775
  3. Myriam Nicole – Francja / 3:38.582

Malevil Cup - Jablonne, Czechy

A – 100 km Elita


  1. Johnyy Cattaneo – Wilier Force Sqadra Corse
  2. Nicola Rohrbach – Goldwurst Power Felt
  3. Marek Rauchfuss – Kellys Bikeranch Team
  • Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 5 / +7:57
  • Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia – miejsce 24 / +31:09
  • Łukasz Chalastra – Prema Cycling Team – miejsce 28 / +36:52
  • Karol Kucieba – CST MTB Team – miejsce 35 / +41:23
  • Dariusz Batek – CST MTB Team – DNF

  1. Johana Kolasinova – Superior Riders
  2. Verena Huber – jb Brunex Felt Team
  3. Kristina Konvisarova – Ukraina
  • Anna Urban – TRW MTB Racing – miejsce 8 / +13:54
  • Karolina Sowa – KKS 72d Winsport powered by Oshee – miejsce 11 / +21:56

PROFFIX Swiss Bike Cup - Granichen, Szwajcaria

  1. Anton Cooper – Trek Factory Racing
  2. Samuel Gaze – Specialized Racing
  3. Nino Schurter – Scott SRAM MTB Racing
  4. Florian Vogel – Focus XC Team
  5. Thomas Litscher – jb Brunex Felt Team

  1. Rebecca Henderson – #BECandDan
  2. Sabine Spitz – WIAWIS Bikes Pro Team
  3. Alessandra Keller – Radon Factory XC Team
  • Paula Gorycka – Struby BiXS Team – miejsce 19 / +10:27

Alpentour Trophy - Schladming , Austria


POLSKA

Kellys Cyklokarpaty – Samborzec

Giga


  1. Bartosz Drozd – R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl
  2. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  3. Tomasz Leśniak – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów

  1. Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team

Mega


  1. Sebastian Pakulski – Gomola Trans Airco
  2. Grzegorz Grzywa – 72D OSHEE WINDSPORT TEAM
  3. Kamil Pomarański – CYCLO TRENER TEAM

  1. Magdalena Ulman – KSPO brakeparts.pl
  2. Kamila Sowa – R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl
  3. Monika Skowyra – 72D OSHEE WINDSPORT TEAM

Puchar Burmistrza Białej / Puchar Polski XCO – Biała

Elita


  1. Filip Helta – SGR SPECIALIZED
  2. Maciej Jeziorski – ROMET FACTORY TEAM
  3. Michał Topór – SUPERIOR ZATOR

  1. Rita Malinkiewicz – SUPERIOR ZATOR
  2. Gabriela Wojtyła – SUPERIOR ZATOR
  3. Magdalena Zielińska – UKS SOKÓŁ KĘTY

U23


  1. Filip Helta – SGR SPECIALIZED
  2. Michał Topór – SUPERIOR ZATOR
  3. Marcin Budziński – HUROM LKK LUKS SŁAWNO KELLYS TEAM

  1. Rita Malinkiewicz – SUPERIOR ZATOR
  2. Gabriela Wojtyła – SUPERIOR ZATOR
  3. Magdalena Zielińska – UKS SOKÓŁ KĘTY

Junior


  1. Wojciech Ceniuch – GK PIAST SZCZECIN
  2. Stanisław Nowak – SUPERIOR ZATOR
  3. Jarosław Żur – HEAD TEAM LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA

  1. Agnieszka Szpocińska – HUROM LKK LUKS SŁAWNO KELLYS TEAM
  2. Maja Drelak – UKS SPORT BRALIN
  3. Julita Fira – HEAD TEAM LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA

Masters I


  1. Remigiusz Ciok – Taurus
  2. Krystian Piróg – THULE JMP
  3. Tomasz Sawicz – KS ETI LKKG LUBLIN

Masters II


  1. Piotr Żebrowski – PTR Dojlidy
  2. Janusz Łodej – ZKS STAL RZESZÓW
  3. Jacek Głowacki – Lewa Wolna

Bike Cross Maraton – Chodzież


  1. Adam Adamkiewicz – REAL 64-STO
  2. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe M
  3. Mateusz Laszczyk – AGROCHEST TEAM

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Daria Kasztarynda – Cellfast MTB Bike Team
  3. Dominika Nowacka – Polart Nutraxx Team

Erowery Rock Rędziny – Rędziny

  1. Marcin Barolewski – Scout Częstochowa
  2. Miłosz Bik – Falcon Częstochowa
  3. Michał Nabiałek – Częstochowa

  1. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team
  2. Anita Kisiel – erowery.pl Częstochowa

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – Zielona Góra

Giga


  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Maciej Kasprzak – REAL 64-STO

  1. Katarzyna Hendrzyk-Majewska –  REAL 64-STO
  2. Magdalena Hałajczak –  Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Małgorzata Zellner –  Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Marcin Wider –  SOGEST
  2. Łukasz Pihulak – EINSTEL.PL
  3. Michał Kowalczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Marta Rozwalka – STREFASPORTU.PL MW INVEST
  2. Martyna Paszkowska – Superior Bike Team
  3. Marta Maciejewska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

LOTTO Poland Bike Marathon – Lublin


  1. Kamil Kuszmider –  TRW MTB RACING
  2. Adrian Jusiński –  TRW MTB RACING
  3. Szymon Skrzypczak –  Inżynieria Rowerowa

  1. Urszula Luboińska – REZADO BIKETIRES.PL
  2. Izabela Żeszczyńska –  DIRTY40
  3. Krystyna Żyżyńska-Galeńska –  MYBIKE.PL

Maratony Kresowe – Międzyrzec Podlaski


  1. Michail Besago
  2. Sarunas Pacevivius – Sprint SBR Bank Team
  3. Yauheni Navasad

  1. Silvija Latozaite – Sprint SBR Bank Team
  2. Yuliya Tsalahuz
  3. Tatjana Skurat – VELOPARK

Legia MTB Maraton – Magdalenka


  1. Paweł Pięta – RAFAKO ORBEA MTB TEAM
  2. Tomasz Murdzia – LOYALTY POINT RACING TEAM
  3. Kamil Lyżwa – KRD MTB TEAM

  1. Aleksandra Zasada – CLEAR BIKE TEAM

Mistrzostwa województwa łódzkiego w maratonie MTB – Brzeziny

Giga


  1. Michał Ficek – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave TEam
  3. Piotr Truszczyński – Komobike Scott

  1. Barbara Borowiecka – Klub Osób Niewidomych Omega

Mega


  1. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  2. Mateusz Goszczyński – Raven Wheels
  3. Kamil Nogalski

  1. Zofia Czyż – iBOX Mała Liga Team
  2. Magdalena Zawierta – Wieruszowski Klub Kolarski
  3. Patrycja Zawierta – Wieruszowski Klub Kolarski

Puchar Strefy MTB Sudety – Walim

  1. Rafał Alchimowicz – INTERFERIE OPTYK OKULAR
  2. Mikołaj Dziewa – SGR SPECIALIZED
  3. Rafał Adamczyk – IMMOTION SPECIALIZED SKODA GALL-ICM TEAM

  1. Michalina Ziółkowska –  VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM
  2. Aneta Imielska – MTB VOTUM TEAM WROCŁAW
  3. Natalia Kołodziej – GOMOLA TRANS AIRCO

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0