Wyniki – 20-21 maja 2017

Wyniki – 20-21 maja 2017

Annika Langvad (Specialized Racing) – Trofeo Delcar, Montechiari, Włochy
Kolarstwo górskie w kraju i za granicą – The best of 2016…
Cyprus Sunshine Cup #4 – XCO

Pierwszy Puchar Świata za nami. Emocje były do samego końca, także za sprawą polskich zawodników! Niezawodna Maja Włoszczowska – można powiedzieć, że odczarowała Nove Mesto – w pięknym stylu wygrywając z Yaną Belomoiną sprint o czwarte miejsce. Świetnie pojechał Bartłomiej Wawak, który zajął 25 miejsce tracąc niespełna pięć minut do triumfującego po raz 21 Nino Schurtera. Na uznanie zasługują także wyniki naszych orlików – przede wszystkim Marleny Droździok (1o miejsce!) oraz Kuby Zamroźniaka (miejsce 39). Szkoda, że tak rzadko na mtb startuje Piotr Konwa – mimo wysokiego numeru startowego (144) zajął naprawdę dobre 61 miejsce.

Patrząc ogólnie na wyniki trzeba przyznać, że Mistrzowie Świata – zarówno Nino Schurter, jak i Annika Langvad są w super formie i oboje pojechali po prostu koncertowo. Jeśli jesteście ciekawi tego co działo się na poszczególnych wyścigach w Novym Meste to zapraszamy do naszej relacji tekstowej. Jeśli macie wolne 2 x półtorej godziny to z kolei możecie sobie po prostu obejrzeć powtórkę wyścigu na redbull.tv.

A w kraju? Absolutna dominacja JBG-2 na Bike Maratonie w Wiśle. Na uwagę zasługują jednak także maratony w Skrzyszowie i Miedzianej Górze, gdzie trasy były na tyle trudne i wymagające, że zwycięzcom na najdłuższych dystansach nie udało się zejść poniżej 4 godzin!


ŚWIAT

Puchar Świata XCO - Nove Mesto na Moravach, Czechy

Elita


  1. Nino Schurter – Scott SRAM MTB Racing Team
  2. David Valero Serrano – MMR Factory Racing Team
  3. Julien Absalon – BM Mountainbike Racing Team
  • Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team / miejsce 25 / +4:56
  • Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team / miejsce 44 / +6:49
  • Maciej Jeziorski – Romet Factory Racing / miejsce 97 / – 2 okr

  1. Annika Langvad – Specialized Racing
  2. Sabine Spitz – WIAWIS Bikes Pro Team
  3. Linda Indergand – Focus XC Team
  • Maja Włoszczowska – Kross Racing Team / miejsce 4 / +1:22
  • Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team / miejsce 25 / +6:01
  • Aleksandra Podgórska – SGR Specialized / miejsce 27 / +6:09
  • Paula Gorycka – Struby BiXS Team / miejsce 57 / +13:06
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric / miejsce 69 / +13:08

U23


  1. Petter Fagerhaug – Norwegia
  2. Martins Blums – Estonia
  3. Sebastian Fini Cartensen – CST Sandd American Eagle MTB Racing Team
  • Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team / miejsce 39 / +5:09
  • Piotr Konwa – TC Chrobry Scott Głogów / miejsce 61 / +6:39
  • Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team / miejsce 63 / +7:03
  • Michał Topór – Reprezentacja Polski / miejsce 69 / +7:16
  • Filip Helta – Reprezentacja Polski / miejsce 74 / +7:41

  1. Kate Courtney – Specialized Racing
  2. Evie Richards – Wielka Brytania
  3. Sina Frei – jb Brunex Felt Team
  • Marlena Droździok – Reprezentacja Polski / miejsce 10 / +5:27
  • Gabriela Wojtyła – Reprezentacja Polski / miejsce 22 / +8:03
  • Magdalena Zielińska – Reprezentacja Polski / miejsce 46 / – 1 okr
  • Iwona Kurczab – SGR Specialized / miejsce 48 / – 1 okr
  • Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych / miejsce 52 / – 1 okr


POLSKA

Bike Maraton - Wisła

Giga


  1. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Piotr Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team
  2. Rita Malinkiewicz – Superior Zator
  3. Aneta Imielska – MTB Votum Team Wrocław

Mega


  1. Mateusz Nieboras – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Tomasz Dygacz – Taurus30 Cycling Team
  3. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized

  1. Alina Serafin – THP Team
  2. Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team
  3. Dorota Szul – Sport Profit Cannondale

METROBIKES.pl MTB Cross Maraton - Miedziana Góra

Master


  1. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  2. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  3. Paweł Chrząszcz
  4. Marcin Jabłoński – METROBIKES.pl
  5. Bartosz Borowicz – APS Polska Cozmobike

  1. Zofia Czyż – iBOX Mała Liga Cycling Team
  2. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team
  3. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Mybike.pl

Fan


  1. Mateusz Kowalczyk – Cyclo Trener Team
  2. Szymon Skrzypczak – Inżynieria Rowerowa
  3. Paweł Mieszczak – Bikehead

  1. Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team
  2. Katarzyna Pakulska – Adalight Arealamp
  3. Kasia Laskowska – Finisher.pl

Dare2b MTB Maraton - Skrzyszów

Full


  1. Michał Golonka – KSPO brakeparts.pl
  2. Jacek Szczurek – MTB MOSiR Dukla
  3. Marcin Gołuszka – Bikershop Racing Team

Half


  1. Tomasz Niedźwiecki – Zbylitowska Góra
  2. Sebastian Pakulski – Gomola Trans Airco
  3. Maciej Woźny – Axel Sport Racing Team

  1. Anna Prokop – TTC MPEC Tarnów
  2. Aleksandra Szczurek – MTB MOSiR Dukla
  3. Janina Nawój – Roweromania

Cisowianka Mazovia MTB Maraton – Piaseczno

Giga


  1. Michał Wyżlic – KOMOBIKE SCOTT
  2. Jarosław Ziółkowski – IFON KolarzKlub
  3. Piotr Klimaszewski – LOYALTY POINT (powered by Hotel Zamek Ryn)

  1. Joanna Sobczuk – Klinika Rowerów
  2. Joanna Gumieniak –  MayerSportBokserskAutoserwis
  3. Zofia Sołtys –  VELMAR – MERIDA-CST-BLACHY PRUSZYŃSKI-TEAM

Mega


  1. Paweł Trzciński –  TRW MTB Racing
  2. Piotr Gumieniak – MayerSport BokserskAutoserwis
  3. Rafał Stępień –  GO SPORT AK-SPED TEAM

  1. Urszula Luboińska –  Trezado BikeTires.pl
  2. Izabela Macutkiewicz –  APS POLSKA COZMOBIKE
  3. Magdalena Kuszmider – iFON KolarzKlub

Maraton MTB Jasne, że Częstochowa – Częstochowa

  1. Michał Nabiałek – KS Scout Częstochowa
  2. Marcin Bartolewski – KS Scout Częstochowa
  3. Piotr Karoń – CUKS Katolik Częstochowa

  1. Agnieszka Uroda Hampelska – Częstochowa
  2. Sylwia Dąbrowska – Częstochowa
  3. Ania Iskierka – fabrykarowerów.com

Mazury MTB - Węgorzewo

  1. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Andrey Diaivov – Special One
  3. Arkadiusz Jusiński – Renault Team

  1. Magdalena Gołębiewska – AZART Peleton Team

Podkarpacka Liga Rowerowa - Bóbrka

tbc

PFKA MTB Cup - Pniewy

Junior


  1. Miłosz Wojciechowski – UKS SPORTOWIEC PIŁA
  2. Oskar Kucharczak – HAURATON TEAM MTB
  3. Kacper Fiszer – REAL 64-STO

Masters I


  1. Grzegorz Maleszka – RENAULT TEAM MTB
  2. Błażej Surowiec – EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM
  3. Szymon Matuszak – RYBCZYŃSKI BIKES REMMES TP-LINK TEAM

Masters II


  1. Dariusz Drelak – UKS SPORT BRALIN
  2. Norbert Łysiak – KLUB SPORTOWY N-BIKE ACADEMY
  3. Rafał Łukawski – NORTHTEC BIKKE TEAM

Masters III


  1. Andrzej Jackowski – CELLFAST MTB TEAM
  2. Jacek Głowacki – LEWA WOLNA
  3. Wojciech Gogolewski – GOGOL MTB

Masters IV


  1. Jan Zozuliński – VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM
  2. Bogusław Kwiatkowski – ODJECHANI-TEAM

MTB Pomerania Maraton - Kolbudy

tbc

Solid MTB Maraton - Górzno

Giga


  1. Przemysław Rozwałka – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Michał Stachowski – Real 64-sto
  3. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl MW Invest

Mega


  1. Krzysztof Orlik – Agrochest Team
  2. Robert Drozdowski – Obudowa Grupa Pościgowa
  3. Radosław Lonka – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

  1. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team
  3. Lidia Bzdenga-Antoniewicz – AF Msina Team

Poland Bike XC - Warszawa

  1. Marcin Michalczewski – Legion Serwis
  2. Grzegorz Marcinkiewicz – Nasz Bike Team
  3. Łukasz Bielecki – Absolute Bikes Redingo Team

  • Adrianna Stępniewska – Opoczno
  • Barbara Kleczaj – Go Sport AK Spead Team
  • Katarzyna Skura – Absolute Bikes Redingo Team

Zachodnia Liga MTB - Wałcz

  1. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  2. Przemysław Janik – Cubica Racing Team
  3. Paweł Grześkowiak – Thule Team

  1. Małgorzata Lewandowska – Cubica Racing Team
  2. Milena Bogucka – Bike Team roletki.home.pl
  3. Iwona Berg – Brenderup Team

I Festiwal Rowery - Grudziądz

tbc

Kopa Nowoleska MTB – Strzelin

  1. Tomasz Rok – STS Extreme Strzelin
  2. Marek Grzelak – ZK KŁODZKO
  3. Grzegorz Szczepański

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0