Wyniki – 13-14 maja 2017

Wyniki – 13-14 maja 2017

Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski / Romet Factory Team) – Akademickie Mistrzostwa Polski XCO, Chorzów
Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) – Akademickie Mistrzostwa Polski XC, Chorzów
Kolarska rywalizacja w Parku Śląskim

Mijający weekend to dla wielu zawodników oddech przed dwutygodniowym “maratonem” na Pucharach Świata. A jak wiadomo regeneracja najważniejsza dlatego część zawodników w miniony weekend pauzowała nabierając sił na to co będzie działo się w Albstadt oraz Novym Meste na Morave. Nie mniej jednak punkty UCI dające lepsze rozstawienie na starcie trzeba łapać. Z takiego założenia wyszli m.in. zawodnicy VWSU MTB Team, SGR Specialized, Hurom Sławno Kellys czy Superior Zator. Wielu z nich udało, a na szczególne wyróżnienie zasługują Katarzyna Solus Miśkowicz oraz Gabriela Wojtyła, które wygrały swoje wyścigi. Do tego trzeba mocno podkreślić wygrane w U23 Jakuba Zamroźniaka i Magdy Zielińskiej. Co ciekawe, gdyby nie defekt, to Kuba prawdopodobnie objechałby Marka Konwę! Tak wyrównany poziom świetnie wróży Mistrzostwom Polski – będzie ściganie, a nie spektakl 1-2 aktorów :)

Z kolei w Chorzowie rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski – po tytuły sięgnęli Piotr Konwa oraz Paula Gorycka. W krajowym amatorskim ściganiu warto odnotować zbierającą świetne noty trasę Małej Ligi XC w Wiązownej oraz super strefę kibica w Żarach podczas GP Kaczmarek Electric MTB.

Szybki skrót weekendu możecie przejrzeć w naszej relacji “na żywo”, a poniżej pierwsze trójki wszystkich wyścigów rozegranych w ostatnich dniach.


ŚWIAT

Puchar Czech XCE - Pec pod Śnieżką, Czechy

  1. Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Jakub Kavalir – KC Kutna Hora
  3. Dominik Prudek – Moravec Team
  4. Filip Kubin – GT Opportunity Brno

  1. Petra Kozelska – Bike 2000
  2. Tereza Tvaruzkova – Rocky Mountain Factory Team
  3. Marta Turboś – Hurom Sławno Kellys
  4. Dana Pospisilova – GT Opportunity Brno

Puchar Czech XCO - Pec pod Śnieżką, Czechy

Elita


  1. Jan Nesvadba – Expres CZ Scott Team Kolin
  2. Jan Skarnitzl – SRAM Mitas Trek
  3. Tomas Paprstka – Expres CZ Scott Team Kolin
  • Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 4 / +4:34
  • Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 5 / +5:51
  • Tomasz Budziński (Hurom Sławno Kellys) – miejsce 10 / +11:13
  • Filip Helta (SGR Specialized) – miejsce 11 / +11:27
  • Marcin Budziński (Hurom Sławno Kellys) – miejsce 12 / +11:40
  • Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 17 / +14:35
  • Mateusz Maszkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 26 / -1 okr
  • Rafał Hebisz (Kellys Oshee Racing) – DNF

  1. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Jitka Skarnitzlova – Ceska Sporitelna – Accolade
  3. Magdalena Zielińska – KKS Sokół Kęty
  • Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric) – miejsce 5 / +4:31
  • Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) – DNF

Junior


  1. David Zadak – CS Specialized Junior MTB Team
  2. Frantisek Honsa – CS Specialized Junior MTB Team
  3. Stepan Stloukal – KC Kooperativa JBC
  • Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) – miejsce 11 / +6:!2
  • Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 19 / +9:13
  • Dominik Dankowski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 23 / +10:10
  • Paweł Garczyk (OS Racing Team) – miejsce 29 / +12:41
  • Wojtek Karpierz (Dream Bike Poland) – miejsce 32 / +13:46
  • Dariusz Michalik (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 33 / +14:06
  • Julian Szeremeta (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 39 / +16:26
  • Szymon Hyrlik (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 44 / +20:14

Juniorka


  1. Tereza Saskova – CS Specialized Junior MTB Team
  2. Agnieszka Szpocińska – Hurom Sławno Kellys
  3. Monika Kucerova – VRV Team
  • Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 7 / +6:11
  • Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 10 / +8:01
  • Maja Drelak (UKS Sport Bralin) – miejsce 15 / +14:21

MTB XCO Drozdovo - Słowacja

  1. Marton Dina
  2. Attila Valter
  3. Martin Haring

  1. Gabriela Wojtyła – Superior Zator
  2. Małgorzata Mazurek – Trek Velonews.pl
  3. Andrea Jonasova

Juniorka


  1. Patrycja Świerczyńska – OK Racing
  2. Virag Buzsaki
  3. Regina Schmidel

British Cross Country Series - Richmond, Wielka Brytania

  1. Grant Ferguson
  2. Frazer Clacherty
  3. Philip Pearce

  1. Evie Richards
  2. Marlena Droździok
  3. Ella Conolly


POLSKA

Akademickie Mistrzostwa Polski - Chorzów

  1. Piotr Konwa – Uniwersytet Zielonogórski
  2. Krzysztof Łukasik – Politechnika Warszawska
  3. Karol Michalski – Uniwersytet Warszawski

  1. Paula Gorycka – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
  2. Iwona Kurczab – Politechnika Wrocławska
  3. Karolina Cierluk – Politechnika Wrocławska

Mała Liga XC / Puchar Mazowsza MTB XC – Wiązowna

Elita


  1. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  2. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  3. Michał Cąpała – RMF MTB Team

  1. Marta Bazańska – VO2MAX.PL Test wydolności

Junior


  1. Piotr Krzysiewicz – Niezrzeszony
  2. Jakub Niewiorowski – Niezrzeszony
  3. Igor Żołek – Warszawski Klub Kolarski

Masters I


  1. Adrian Jusiński – TRW Cloudware Team
  2. Janek Czapliński – Kombike Scott Team
  3. Kamil Krawat – RoweryLady.pl

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado BikeTires.pl
  2. Piotr Małek – KK Cyklon Warszawa
  3. Adam Ostrowski – Adiostry Team

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Rafał Chojnacki – Crazy Racing Team
  3. Valeriy Burlay – OnBikes Sport Team

Masters IV


  1. Słwaomir Wysocki – Pantet Team
  2. Tadeusz Baranowski – Super Drop Bike Team
  3. Ludwik Majorczyk – Niezrzeszony

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe – Kraków

Grand Fondo


  1. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Anna Urban – Stowarzyszenie Łódzkiego Towarzystwa Cyklistów
  2. Rita Malinkiewicz – Superior Zator
  3. Anna Sadowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Medio


  1. Michał Górniak – Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team
  2. Remigiusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Tomasz Dygacz – Katowice

  1. Aleksandra Zabrocka – Baszta Bytów
  2. Katarzyna Hendrzyk-Majewska – Real 64 Sto
  3. Katarzyna Polakowska – Rystor Pentel Team

Kellys Cyklokarpaty – Horyniec Zdrój

Giga


  1. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  2. Mateusz Bieleń – Bikershop racing team
  3. Andrzej Jarosz – 72D Oshee Windsport Team

  1. Małgorzata Makowska – Niezrzeszona

Mega


  1. Sławomir Dziwisz – FilBike
  2. Grzegorz Grzywa – 72D Oshee Windsport Team
  3. Kamil Pomarański – Cyclo Trener Team

  1. Magdalena Ulman – KSPO brakeparts.pl
  2. Dominika Gosztyła – MTB Mosir Dukla
  3. Małgorzata Krajewska-Półtorak – 72D Oshee Windsport Team

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – Żary

Giga


  1. Andrzej Kasjer – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Maciej Kasprzak – Real 64-sto
  3. Grzegorz Grabek – Real 64-sto

  1. Magdalena Hałajczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Regina Marunde – Dallgow-Doberitz
  3. Katarzyna Hendrzyk-Majewska – Real 64-sto

Mega


  1. Marek Strug – Colex Racing Team
  2. Piotr Marcinak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Robert Drozdowski – Msport Obudowa Grupa Pościgowa

  1. Martyna Paszkowska – Superior Bike Team
  2. Małgorzata Kaczmarek – Kibolski KS
  3. Katrin Stohr – Berlin

Legia MTB Maraton – Rząśnik

  1. Paweł Pięta – Rafako Orbea MTB Team
  2. Tomasz Murdzia – Loyalty Point Racing Team
  3. Marcin Bąkowski – Rozpędzeni

Lidzbark Warmiński XC – Lidzbark Warmiński

Elita


  1. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Paweł Ciunel – Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Piotr Andrzejczyk – Centrum Rowerowe Olsztyn

  1. Katarzyna Łysek – VO2MAX.pl
  2. Kasia Laskowska – Finisher.pl

Junior


  1. Wojciech Szałachowski – MSR Mrągowo
  2. Michał Petryszyn – UKK Huragan Wołomin
  3. Maksymilian Dawid – Akademia Kolarstwa Olsztyn

Masters


  1. Grzegorz Maleszka – Dachland Olsztyn
  2. Piotr Żebrowski – PTR Optima Team
  3. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini

Bike Atelier XC - Sosnowiec

M2


  1. Tomasz Dygacz – Taurus30 Cycling Team
  2. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Dawid Jona – GK Bike Atelier Gliwice

K2


  1. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco
  2. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team

M3


  1. Michał Kucewicz – Porsche Inter Auto CFO Team
  2. Paweł Mieszczak – Bikehead
  3. Adrian Boruta – Tomazi Bike Team

M4


  1. Tomasz Szulczewski – Klub Sportowy Zdzieszowice Bike TEam
  2. Artur Boratyn – Bike Atelier Team
  3. Jarosław Miodoński – Niezrzeszony

M5


  1. Marek Kubuszok – Bike Atelier Team
  2. Zbigniew Zwoliński – Niezrzeszony
  3. Marek Kolacha – Senga Sport Racing Team

LOTTO Poland Bike Marathon – Nadarzyn

  1. Bartosz Grędziński – Kross Staff Team
  2. Roger Głowacki – Wawa Bike Team
  3. Adrian Jusiński – TRW MTB Racing

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Izabela Żeszczyńska – Dirty40
  3. Magdalena Kosko – Beat Bike Pro Relo Team

Maratony Kresowe – Niemenczyn

  1. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  2. Elijus Civilis – Top Team Litwa
  3. Marius Pinatis – MyBike

  1. Silivja Latozaite – Spring SBR Bank
  2. Algirda Zaliauskaite – SK S-Sportas
  3. Gabriele Andrasiuniene – SK S-Sportas

Puchar Strefy MTB Sudety – Głuszyca

  1. Rafał Alchimowicz – Interferie Optyk Okular
  2. Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Gracjan Krzemiński – Mistubishi Materials MTB Team

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Aneta Imielska – MTB Votum Team Wrocław
  3. Anita Kaputa – KKW Superior Wałbrzych

fot. Sebastian Żabiński

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0