Maja Włoszczowska w TOP 5 na zakończenie Pucharu Świata w Andorze

HomeINFORMACJE PRASOWEKross Racing Team

Informacja prasowa

Polka świetnie zakończyła tegoroczne zmagania w Pucharze Świata kończąc finałową edycję na podium. Zawody wygrała reprezentantka Szwajcarii Jolanda Neff przed Gunn-Rita Dahle Flesjaa oraz Catharine Pendrel. Ostatni wyścig Pucharu Świata odbył się 4.09 w Andorze.

Maja Włoszczowska, zawodniczka Kross Racing Team od samego początku znajdowała się w czołówce, przejeżdżając niemal cały wyścig z Meksykanką Danielą Campuzano. Polka mimo trzech groźnie wyglądających upadków poradziła sobie z rywalką na finiszu. Z przodu pasjonujący pojedynek o zwycięstwo stoczyły Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Jolanda Neff. Wygrała reprezentantka Szwajcarii.

W wyścigu panów wystartowało dwóch reprezentantów Kross Racing Team. Mistrz Polski Bartłomiej Wawak oraz Szwajcar Fabian Giger nie poszli w ślady utytułowanej koleżanki z drużyny i początkowo jechali w połowie trzeciej dziesiątki. Od drugiego okrążenia przyspieszył Giger, któremu dystansu starczyło tylko do awansu na 16. Miejsce. Walczący z wysokością (wyścig odbywał się na 2000 m.n.pm.) Wawak ukończył wyścig na 40 lokacie.