Wyniki – 9-10 lipca 2016

Wyniki – 9-10 lipca 2016

Wyniki – 15-16 lipca 2017
Wyniki – 8-9 kwietnia 2017
Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric) – Bike Cross Maraton – Suchy Las

Puchar Świata tydzień po Mistrzostwach Świata? Taki kalendarz jest w tym toku ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Rio, które już 20 i 21 sierpnia. Dlatego też zawodnicy na tydzień przed krajowymi czempionatami zaliczyli ostatnie starty kontrolne. Potem krajowe czempionaty i będzie czas na cztery tygodnie przygotowania do wyścigów w Rio albo pauza i przygotowanie do drugiej części sezonu, bo w kalendarzu jeszcze przed nami PŚ w Kanadzie oraz Andorze.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/maratony.MTB.XC/photos/a.126653227401854.22357.124749907592186/1147492361984597/?type=3/” width=””/]


W kraju mieliśmy Puchar Polski w cross country w Skomielnej Białej, zaliczane do Pucharu Szlaku Solnego. Triumfowali orlik Jakub Zamroźniak oraz zawodniczka elity Katarzyna Solus Miśkowicz. Warto odnotować udany powrót do ścigania Moniki Żur, która zajęła drugie miejsce.

W maratonach mocne ściganie w Szklarskiej Porębie na Bike Maraton oraz w Cyklokarpatach w Wojniczu, gdzie w obu przypadkach najszybsi na Giga musieli spędzić grubo ponad trzy godziny, a zawodnicy spoza czołówki już z reguły widzieli na zegarze ponad cztery!

A propos czasu rywalizacji – “czerwona kartka” dla organizatora Poland Bike Marathon za to co zrobił w Nowinach. Na dystansie “MAX” zwycięzca na mecie pojawił się po 1:45:53. Gdzie te czasy, kiedy na ŚLR w Nowinach na FAN jechało się dwie godziny, a na Master cztery???


ŚWIAT

Puchar Świata XCO – Lenzerheide, Szwajcaria

Elita


  1. Nino Schruter – Scott Odlo MTB Racing Team
  2. Julien Absalon – BMC Mountainbike Racing Team
  3. Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC
  4. Jaroslav Kulhavy – Specialized Racing
  5. David Valero Serrano – MMR Factory Racing Team
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – miejsce 61 / -1 okr.

  1. Jenny Rissveds – Scott Odlo MTB Racing Team
  2. Annika Langvad – Specialized Racing
  3. Jolanda Neff – Stockli Pro Team
  4. Katerina Nash – Luna Pro Team
  5. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team

U23


  1. Titouan Carod – Scott Creuse Oxygene Gueret
  2. Simon Andreassen – Specialized Racing
  3. Samuel Gaze – Specialized Racing

  1. Sina Frei – JB Brunex Felt Team
  2. Kate Courtney – Specialized Racing
  3. Anne Tauber – Habitat Mountainbike Team

POLSKA

Puchar Polski XCO / Puchar Szlaku Solnego – Skomielna Biała

Elita


  1. Jakub Zamroźniak – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  2. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team
  3. Wojciech Halejak – JBG-2 Preofessional MTB Team
  4. Marceli Bogusławski – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  5. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski

  1. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Monika Żur – BH SR Suntour KMC
  3. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  4. Rita Malinkiewicz – Goodman Sokół Zator (U23)
  5. Marta Turoboś – LKK LUKS Sławno

Junior


  1. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała Head Team
  2. Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno
  3. Mateusz Nieboras – GK Gliwice Bike Atelier

Juniorka


  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  3. Patrycja Świerczyńska – OK Racing

Masters I


  1. Adrian Rzeszutko – Niezrzeszony
  2. Tomasz Sikora – Niezrzeszony
  3. Rafał Nogowczyk – Kreidler Fan Sport MTB Racing Team

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Piotr Żebrowski – Pie3cki Team

Mastars III


  1. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud
  2. Jacek Syska – Niezrzeszony
  3. Józef Rabski – KS Luboń Skomielna Biała Head Team

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Mieczysław Sewerzyński – UKS Podwilk
  3. Grzegorz Grzempa – TC Orzeł Spytkowice

Bike Maraton – Szklarska Poręba

Giga


  1. Bartosz Janowski – Romet Racing Team
  2. Karol Rożek – AGH Cycling Team
  3. Rafał Alchimowicz – Optyk Okular Jelenia Góra

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-Link Rybczyńska Bikes
  3. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team

Mega


  1. Gracjan Krzemiński – Mitsubishi Material MTB Team
  2. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  3. Mikołaj Jurkowlaniec – Im-motion Kross Team

  1. Aleksandra Dawidowicz – SGR Specialized
  2. Magdalena Wojtyła – Im-motion Kross Team
  3. Joanna Ignasiak – Mitsubishi Materials MTB Team

Cyklokarpaty – Wojnicz

Giga


  1. Krzysztof Celary – KSPO Bikeparts.pl
  2. Tomasz Leśniak – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  3. Marcin Gołuszka – Bikershop Racing Team

  1. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona
  2. Anna Francanova – Sabinov
  3. Sylwia Piszczatowska – PTR Dojlidy Białystok

Mega


  1. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  2. Kamil Pomarański – DMG MORI Cyclo Trener Team
  3. Adam Kawula – Stal Rzeszów

  1. Anna Sadowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Ewa Ruszała – R.A.S. Superior sowasport.pl

Bike Cross Maraton – Binduga

  1. Hubert Semczuk – MW Invest Group
  2. Bartosz Kołodziejczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Mateusz Laszczyk – Agrochest Team

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Monika Uryzaj – Duda Cars TP-Link Rybczyński Team
  3. Dominika Nowacka – Polart Nutraxx Team

VII Mistrzostwa Lubniewic – Lubniewice

  1. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike
  2. Rafał Chmiel – FSD Sport
  3. Marcin Wider – Sogest

  1. Marta Balcerzak – kolarze Gorzów Wlkp
  2. Katarzyna Rosińska – Rowery Rosiński
  3. Agnieszka Czajowska – AGA Team MTB

V MTB Maraton po ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich – Lubawa

  1. Michał Różański – BCT Gdynia
  2. Wojciech Orłowski – Włocławek
  3. Łukasz Gukiewicz – Sklepbicykl.pl

  1. Anna Ostrowska – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Jolanta Sosnowska Dłonak – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Agnieszka Jurkiewicz – RDLP Olsztyn MTB Team

Lotto Poland Bike Marathon – Nowiny

  1. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  2. Ernest Kurowski – Wola Bike Orbea Team
  3. Roger Głowacki – Wola Bike Orbea Team

  1. Agnieszka Sikora – Wola Bike Orbea Team
  2. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  3. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Mybike.pl

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0