Wyniki – 14-15 maja 2016

Wyniki – 14-15 maja 2016

Kalendarz Pucharu Polski XCO 2017
Amator donosi: “Biegi przełajowo błotne” – Puchar Burmistrza Białej, Biała
Zawodnicy VWSU o startach w PP XC, Malevil Cup i Kaczmarek Electric MTB

W oczekiwaniu na drugą w tym roku rundę Pucharu Świata większość kolarzy pauzuje nabierając sił. Nie mniej jednak kilka mocnych nazwisk pojawiło się na starcie Pucharu Wielkiej Brytanii, Francji czy Czech. W temacie cross country mieliśmy w kraju drugą rundę Pucharu Polski w cross country, które po raz kolejny pokazało, że w kategorii elita mamy dosłownie garstkę zawodników, którzy gdyby nie łączenie z U23 nie mieliby za bardzo z kim się ścigać. Optymizmem napawa frekwencja w kategoriach junior oraz junior młodszy. Rośnie też zainteresowanie w kategoriach Masters. To znaczy, że cross country jeszcze nie umarło…

Czerwony pociąg do zbliżających się Mistrzostw Europy w maratonie przygotowywał się w Hiszpanii startując w La Rioja Race. Adrian Brzózka był trzeci w elicie, a jego ojciec Jacek zanotował czwartą lokatę w mastersach.

W krajowych maratonach jasno świecą na mapie niedzielne Cyklokarpaty w Kluszkowcach. Nowa, jeszcze trudniejsza trasa, do tego pogoda i w efekcie na mecie nie było przypadku, a kolejni zawodnicy przyjeżdżali w kilkunastominutowych odstępach. Na Giga wygrał Bartosz Janowski, a na Mega Karol Rożek.

Zainaugurowany został Puchar Strefy MTB Sudety, gdzie najszybsi byli Piotr Kurczab oraz Monika Strychar. Z kolei w Zielonej Górze na Grand Prix Kaczmarek Electric MTB najszybszy był świeżo upieczony tata – Marek Konwa.

Szosa

Za nami pierwszy pełnoprawny tydzień ścigania na Giro. Po niedzielnej czasówce Rafał Majka na 9. miejscu. Z kolei Marek Rutkiewicz wygrywając w zaliczanym do Wyścigu Wyszehradzkiego GP Czech pokazał, że jeszcze nie czas na emeryturę. A w Tour of California po pierwszym etapie na czele Peter Sagan. Jak widać jazda na rowerze górskim pomogła ;)


ŚWIAT

Puchar Czech (UCI C1) – Kutna Hora, Czechy

  1. Ondřej Cink – Multivan Merida Biking Team
  2. Jan Škarnitzl – Sram Mitas Trek
  3. Jan Nesvadba – Expers CZ – Merida Team Kolín

  1. Jana Czeczinkarová – Sram Mitas Trek
  2. Kateřina Nash – Luna Pro
  3. Daniela Campuzano – Meksyk

Puchar Francji (UCI C1) – Ussel, Francja

  1. Victor Koretzky
  2. Maxime Marotte
  3. Thomas Griot

  1. Perrine Clauzel
  2. Sabrina Enaux
  3. Nathalie Schneitter

Puchar Wielkiej Brytanii (UCI C2) – Dalby Forest, Wielka Brytania

  1. Marco Aurelio Fontana
  2. Grant Ferguson
  3. Anton Cooper

  1. Evie Richards
  2. Annie Last
  3. Lucy Grant

La Rioja Race (UCI S2) – Logrono, Hiszpania

  1. Hansueli Stauffer
  2. Victor Fernandez
  3. Adrian Brzózka

Mariusz Michałek – miejsce 7

Mariusz Kozak – miejsce 15

Tomasz Drożdż – miejsce 29

Jacek Brzózka – miejsce 4 w kategorii Masters


  1. Claudia Cortina
  2. Sandra Murillo
  3. Kristin Aamodt

Belgian Mountainbike Challenge (UCI S2) – La Roche en Ardenne, Belgia

  1. Tiago Jorge Ferreira
  2. Wout Alleman
  3. Frans Claes

  1. Sally Bigham
  2. Jovana Crnogorac
  3. Stephanie Dohrn

POLSKA

Puchar Polski MTB – Biała

Elita


  1. Marceli Bogusławski – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  2. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski
  3. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  5. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team

  1. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych
  3. Rita Malikiewicz – Goodman Sokół Zator (U23)

Junior


  1. Marcin Budziński – LKK LUKS Sławno
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Kamil Tarnawski – KKW Superior Wałbrzych

Juniorka


  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Patrycja Świerczyńska – OK Racing
  3. Estera Siarka – GKS Raba Wyżna Podsarnie

Junior młodszy


  1. Wojciech Karpierz – UKS Dream Bike Bielawa
  2. Łukasz Helizanowicz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Piotr Kryński UKS Wygoda Białystok

Juniorka młodsza


  1. Anna Gdańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Agnieszka Szpocińska – LKK LUKS Sławno
  3. Natalia Jeruzalska – KKW Superior Wałbrzych

Masters I


  1. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team
  2. Michał Hońka – Niezrzeszowny
  3. Mateusz Tylek – KS Creon Racing Team

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Piotr Żebrowski – Pie3cki Team
  3. Dariusz Drelak – UKS Sport Bralin

Cyklokarpaty (SKMTB kat.1) – Kluszkowce

Giga


  1. Bartosz Janowski – Romet Racing Team
  2. Piotr Truszczyński – Komoike Scott
  3. Łukasz Chalastra – Prema Cycling Team

  1. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona

Mega


  1. Karol Rożek – AGH Cycling Team
  2. Mateusz Zoń – Taurus Kreidler MTB Team
  3. Sławomir Dziwisz – Niezrzeszony

  1. Anna Sadkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco
  3. Agnieszka Nowiczkow – PTR Dojlidy Białystok

Puchar Strefy MTB Sudety (SKMTB kat.2) – Głuszyca

  1. Piotr Kurczab – SGR Specialized
  2. Michał Konera – Niezrzeszony
  3. Rafał Alchimowicz – KS Optyk Okular Jelenia Góra

  1. Monika Strychar – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Bożena Gomułka – Cyklistka.pl
  3. Ewelina Otryl – Niezrzeszona

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB (SKMTB kat.2) – Zielona Góra

  1. Marek Konwa – Real 64sto
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team

  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

XIII Leśny Maraton Rowerowy (SKMTB kat.2) – Kępino k. Wejherowa

  1. Przemysław Ebertowski – King Oscar Hotel Mistral Sport Gniewino
  2. Michał Przybytek – EDF Trek Gdynia
  3. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia

  1. Anna Świrkowicz – Team ASE.com.pl
  2. Joanna Banaszek – Niezrzeszona
  3. Karolina Olszewska – Girls on wheels

Mazovia MTB (SKMTB kat.2) – Łódź

Giga


  1. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  2. Bartosz Owczarek – TRW Cloudware Team
  3. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team

  1. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  2. Małgorzata Lutecka – iFON.pl
  3. Zofia Sołtys – CST – Velmar – Merida Team

Mega


  1. Paweł Baranek – Monteria Factory Team
  2. Bartek Botowicz – APS Polska Cozmobike
  3. Kamil Nogalski – Niezrzeszony

  1. Urszula Luboińska – Treazado BikeTires.pl
  2. Anna Urban – TRW Cloudware Team
  3. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike

Leszczyńska Liga Rowerowa (SKMTB kat.3) – Smyczyna

  1. Adam Adamkiewicz – Real 64sto
  2. Przemysław Papież – Strefasportu.pl
  3. Tomasz Pasik – Hunters Team

  1. Hanna Dembska – Kross Euro-rower.pl

VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB – Polkowice

  1. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team

  1. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-Link Rybczyński Bikes
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0