Maja Włoszczowska trzecia w Bad Sackingen [pr]

HomeINFORMACJE PRASOWEKross Racing Team

INFORMACJA PRASOWA

Polka zajęła trzecie miejsce w wyścigu kategorii Hors Class w niemieckim Bad Sackingen, który odbył się 10 kwietnia. Zwyciężyła Jolanda Neff przed Jenny Rissveds. Fabian Giger z KRT dojechał na metę jako 10., Bartłomiej Wawak nie ukończył wyścigu.

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wystartowała bardzo słabo, kończąc pierwszą rundę na ósmej pozycji. Od drugiej rozpoczęła odrabianie strat, by na 4. rundzie uplasować się na 3 miejscu. Sił nie starczyło na dogonienie Szwedki Rissveds. Jolanda Neff była poza zasięgiem rywalek.

Włoszczowska powiedziała na mecie: „Wystartowałam bardzo słabo, dodatkowo przyblokowała mnie jedna z rywalek, przez co musiałam odrabiać straty. Kosztowało mnie to bardzo dużo sił i na czwartym okrążeniu nieco „odcięło mi prąd”. Od tego momentu starałam się utrzymać swoją pozycję do mety”.

W wyścigu mężczyzn 10-te miejsce zajął Fabian Giger (Kross Racing Team), dla którego również był to bardzo ciężki wyścig. Po dobrym starcie i prowadzeniu grupki liderów przez 3 okrążenia, dopadł go kryzys. Odzyskał on siły dopiero na dwóch ostatnich rundach wyprzedzając kilku rywali. Bartłomiej Wawak nie ukończył wyścigu.