Podsumowanie sezonu przełajowego – Tomasz Rzeszutek (Baszta Bytów)

HomeSportKomentarze

Sezon przełajowy dobiegł końca, sezon który dla mnie okazał się udany. Wystartowałem w 18 wyścigach, w tym 2 wyścigi za granicą. Wygrałem 8 wyścigów, na podium stałem 12 razy, 2 razy poza podium i 2 razy nie ukończyłem wyścigu z powodu choroby. Uplasowałem się na 4 miejscu w klasyfikacji Pucharu Polski i na 3 pozycji w klasyfikacji indywidualnej.

Jak dla mnie to bardzo dobre wyniki, gdyż w drugiej części sezonu trudno było mi stanąć na pierwszym miejscu podium. Ale odpocząłem, co poskutkowało podczas Mistrzostw Polski. W międzyczasie wystartowałem w Pucharze Świata w Holenderskim Valkenburgu, gdzie nie zająłem rewelacyjnego miejsca, bo aż 49.

Tomasz Rzeszutek (Baszta Bytów) - Puchar Polski CX - CX klasa B - Rzeniszów - Masłońskie 2

Ostatnim wyścigiem w sezonie były Mistrzostwa Świata w Belgijskim Zolder, gdzie przeliczyłem się z własnymi możliwościami, i po połowie wyścigu opadłem z sił, widząc tylko jak wszyscy mnie mijają. Widocznie nie jestem jeszcze tak dobry, aby rywalizować z najlepszymi.

Do najlepszego wyścigu zaliczam Mistrzostwa Polski w Lublinie, gdzie wywalczyłem tytuł Mistrza Polski w kategorii junior. W wyścigu było aż 5 faworytów a wśród nich ja. Co do Mistrzostw miałem duże obawy przez to, że druga część sezonu nie była rewelacyjna.

Co dalej? Teraz ruszają przygotowania do sezonu letniego, chciałbym powalczyć na trasach cross country oraz maratonach mtb. Głównym celem są Mistrzostwa Polski i pojechanie na Mistrzostwa Świata do Czech. Mam nadzieję, że sezon letni będzie równie dobry jak przełajowy. ​