Kellys 2016 – nowości i bestsellery

HomeSprzętZESTAWIENIA

Kellys 2016 – nowości i bestsellery

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trudno jest co roku wymieniać całą kolekcję. Po pierwsze po co? Po drugie lepiej co roku przynosić kilka nowości oraz ulepszać to co już dobre. Taką politykę działania ma większość firm rowerowych, także słowacki Kellys. Ten producent ma równie szeroką ofertę rowerów, jak i akcesoriów co świadczy o ugruntowanej pozycji na obu polach.

Full

Z roku na rok Kellys rozszerza swoją ofertę rowerów do dyscyplin grawitacyjnych – zjazdu i enduro. W 2016 w katalogu pojawia się zjazdówka z prawdziwego zdarzenia – NOID na średnim kole ze skokiem 200 mm . Dla miłośników Enduro odświeżony Eraser (wprowadzony rok temu) z naprawdę lekką karbonową ramą (1800 gram) oraz skokiem 160 mm z przodu, jak i z tyłu. Z kolei linia Swag dedykowana także do enduro, obecna w ofercie po raz trzeci charakteryzuje się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim amortyzatorem o zwiększonym do 160 mm skoku, a w wyższych modelach mamy młodszego brata Pike czyli RockShox Yari a w najwyższym napęd 1×11 i hamulce z czterotłoczkowymi zaciskami.


kellys noid 90


Jeśli chodzi o rowery do bliższych naszemu sercu cross country i maratonów to mamy modele Tyke (650B) oraz Reyon (29″), które charakteryzuje przede wszystkim nowe malowanie.

Hardtail

W zeszłym roku w ofercie Kellys pojawił się Stage – sztywny, szybki rower do cross country i maratonów oparty o karbonową konstrukcję i dość bezkompromisową konfigurację – napęd Shimano XT oraz komponenty Crank Brothers. Mocno i co ważne z powodzeniem przetestowany przez cały ubiegły sezon przez kadrę juniorów młodszych, których Kellys wspiera. Z kolei nasze wrażenia możecie przeczytać tu. W 2016 rodzina Stage rozszerza się do trzech modeli z widelcem Fox oraz napędem Shimano 1×11 w najwyższej konfiguracji.



Jako że nic nie znosi stagnacji, to rynek rowerowy od kilku lat zachłyśnięty rozmiarem 29″ od zeszłego roku mocno zwrócił się w kierunku średniego koła (27.5″ / 650b). W efekcie w kolekcji 2016 większości producentów „poważne” rowery są tylko na średnim albo dużym kole. Rowery na 26″ to albo budżetowe rozwiązania albo rowery z małymi ramami przeznaczone dla młodszych, ale wyrośniętych już dzieci.

Na fali wszystkich tych zmian w 2016 w ofercie Kellys debiutuje rower Hacker, czyli karbonowy ścigacz do XCO / XCM na średnim kole. Co ciekawe najwyższy model będzie wyposażony w elektryczny system Shimano XTR Di2.



W kontekście ścigania, ale w wersji aluminiowej na dużym kole Kellys ma w ofercie odświeżone modele Gate, a na średnim kole Thorx.



Dla kobiet

Kolejni producenci rozszerzają swoją ofertę o produkty dedykowane tylko dla kobiet. Nie inaczej Kellys, który ma swoją linię Vanity. Co prawda według producenta rama ma „Lady Sport Geometry”, natomiast sprawdzając w tym roku rower z tej serii mieliśmy wrażenie, że to jest raczej rower rekreacyjny. Tyle tylko, że w najwyższej konfiguracji znajdujemy napęd Shimano Deore oraz powietrzny widelec RockShox 100 mm z blokadą skoku w goleni.

Szosa

Dwie linie rowerów – URC na karbonowej ramie oraz ARC na aluminiowej ramie zmieniły przede wszystkim swoją estetykę.

…i jeszcze więcej

Oferta Kellysa jest naprawdę kompleksowa. Dużo więcej w zasadzie w katalogu zajmują rowery do jazdy trekkingowej czy miejskiej z których wyróżnia się model Physio10. To singlespeed z dwustronną piastą – w zależności od strony mamy do dyspozycji wolnobieg albo ostre koło :)

A dla najmłodszych…

…seria Kite12 czyli rowerki biegowe z kołami o średnicy 12″. Przedstawiciele producenta zapewniają, że są to prawdopodobnie najbardziej odporne na dzieci rowerki biegowe jakie dostępne są na rynku. Mamy w otoczeniu trochę maluchów, więc czekamy, że sprawdzić ile prawdy jest w tych deklaracjach.



Nie tylko rowery

Jak na wstępnie napisałem Kellys znany jest także z bardzo obszernej oferty akcesoriów – odzież, kaski, okulary, rękawiczki, plecaki, narzędzia, pompki, ale także szereg komponentów rowerowych – mostki, kierownice, sztyce, siodła czy takie materiały eksploatacyjne jak chociażby klocki hamulcowe.

Nowości

Przede wszystkim MIPS, to innowacyjny patent ze Szwecji pozwalający chronić naszą głowę podczas upadku jeszcze bardziej niż dziś w przypadku zwykłego kasku. Cały myk polega na tym, że wewnętrzna część kasku mocno przylega do naszej głowy i w sytuacji upadku kask nie tylko chroni naszą głowę przed urazem, ale dzięki MIPS także minimalizuje ryzyko twardego zderzenia. Żeby lepiej zrozumieć mechanizm warto obejrzeć poniższy film, na którym widać pracujące niezależenie wewnętrzną i zewnętrzną skorupę kasku:



System MIPS znajdziemy w kaskach z linii RAZOR, które oprócz tego mają specjalną konstrukcję ułatwiającą montaż kamery sportowej. Kask przeznaczony jest przede wszystkim do enduro / all mountain, więc jego tylna część jest mocniej rozbudowana. A esteci mogą bawić się kolorami, bo w sumie jest 48 kombinacji (6 kasków i 8 daszków).



Wśród wielu komponentów rowerowych rzucają się w oczy nowe pedały CLIP, DUAL, które działają w systemie SPD oraz szosowe RAPID w systemie LOOK. Wyróżniają się, jak to zwykle w przypadku Kellysa, kolorami – mamy do wyboru niebieskie, czerwone oraz czarne. Z technicznego punktu widzenia warto podkreślić niezłą wagę, dopracowany system łożyskowania oraz oś CroMo.



Wśród nowości na uwagę zasługują dwie pompki – OMNI, wyposażona a manometr, którą napompujemy zarówno koło, jak i amortyzator oraz Doubly Pro (trzy wersje), gdzie postawiono przede wszystkim na ergonomię. Specjalna wyprofilowana rączka z blokadą chroni naszą dłoń przed przytrzaśnięciem, a maksymalne ciśnienie jakie można nimi wbić to nawet 7 atmosfer.



Bestsellery

Kellys mocno stoi tekstyliami, które dzięki dość odważnej stylistyce mają coraz więcej zwolenników. Nie ma to jednak jak czarny kolor. Jak w przypadku krótkich, luźnych spodni Rider. Inna rzecz, która świetnie się przyjęła na rynku to plecak Limit. Niby tylko 6 litrów, ale do tego ma jeszcze miejsce na nawet dwulitrowy bukłak. Dzięki systemowi Air Comfort możemy być spokojni także o odpowiednią wentylację. A w takim plecaku zawsze warto mieć pod ręką multitoola. Takich w ofercie Kellys jest sporo, a największą popularnością cieszy się model ADROIT, które po prostu ma wszystko :)



Oczywiście pełna oferta do przejrzenia na stronie Kellysbike.com.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0