Wyniki – 11 – 12 października 2014

HomeSportWyniki

Roc d’Azur

Na początek tradycyjne kolarskie dożynki, czyli Roc d’Azur, gdzie przez kilka ostatnich dni wystartowało blisko 20 tysięcy osób. W piątek rozegrany został Canyon Roc d’Azur Marathon na najdłuższym liczącym 83 km dystansie. Z Polaków bardzo dobrze pojechała Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team), która zajęła 4 miejsce. Wśród mężczyzn najszybszym naszym rodakiem był Piotr Brzózka (JBG-2), który zajął miejsce 19. Wysoko jechał Bartłomiej Wawak (JBG-2), ale upadek na 15 km przed metą wykluczył go z dalszej rywalizacji.

Canyon Roc d’Azur Marathon – Kobiety

xcm kobiety

Canyon Roc d’Azur Marathon – Mężczyźni

xcm man

W niedzielę rozegrany został został najbardziej znany wyścig Roc d’Azur. Zawodnicy ścigali się na dużo krótszym, ale dużo bardziej wymagającym dystansie liczącym 56 km.

Wśród kobiet nie było Polek, ponieważ piątkowy start był ostatnim w tym sezonie dla Michaliny Ziółkowskiej. W wyścigu mężczyzn za to na starcie stawiło się JBG-2. Najlepiej pojechał Mariusz Kowal, który zajął 16 miejsce.

Roc d’Azur – Kobiety

roc kobiety

Roc d’Azur – Mężczyźni

roc man

W Belgii ruszył cykl bpost bank trofee, gdzie od samego początku swoją dominację pokazuje Kanibal czyli Sven Nys. Z kolei nasi ambitni błotniacy czyli bracia Gil też zaczęli swoje starty za granicą. Wystartowali w Szwajcarii w wyścigu EKZ Cross Tour, gdzie Mariusz zajął 11 miejsce, a Remigiusz 41. Panowie w tym sezonie będę jeździć w barwach nowej ekipy „Project Cross Cycling”. Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Rzeniszów

Wśród kobiet najszybszą zawodniczką była Rita Malinkiewicz (Goodman Zator), która została zdyskwalifikowana za start na rowerze górskim. Tym samym trzy najlepsze zawodniczki to Martyna Klekot (BDC Kolejarz Jura), Olga Wasiuk (MG LKS Błękitni Paula Trans) oraz juniorka Anna Tomczyńska (UKS Koźminianka Koźminek).

Kobiety Open

kobiety

Wśród elity mężczyzn najszybszy był Bartosz Pilis (Mexller). Drugie miejsce przypadło orlikowi Bartoszowi Miklerowi (MLUKS Viktoria Jarocin). Na najniższym stopniu podium niezrzeszony Karol Michalski.

Mężczyźni

mezczyzni

Wyścig przełajowy o Puchar Wójta gminy Poraj

Niedzielny wyścig był klasy B i zebrał na starcie trochę mniej liczną obsadę niż sobotnia eliminacja Pucharu Polski.  Tego dnia wśród kobiet najszybsza była Olga Wasiuk, a wśród mężczyzn orlik Bartosz Mikler.

Kobiety

Clipboard07

Mężczyźni

man

Lublin Maraton MTB 2014

Drugi raz w tym roku rozegrany z Lublinie został maraton „Urodzeni by walczyć”. Frekwencja rośnie, a to dowód na to, że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezę i warto kontynuować ten projekt. Na dystansie Profi najszybszy był Michał Ładosz, a na Medio Grzegorz Tomasiak (Mayday Team Lublin).

Profi

profi

Medio

medio

IX MTB GDYNIA MARATON

W Gdyni sezon MTB pożegnała już dziewiąta edycja Gdynia Maratonu. Podium zdominowali Bracia Bartosz i Robert Banach albo ekipa Hotelu Cztery Brzozy (Karol Rudnik oraz Krzysztof Krzywy). Monopol przebił tylko Przemek Ebertowski (King Oscar Gniewino). Wśród kobiet najszybszymi na obu dystansach były zawodniczki Baszty Bytów – Aleksandra Zabrocka oraz Zofia Rzeszutek.

Giga

giga

Mega

medio

Whistle XC Masters CUP

W Tomaszowie rozegrana została pierwsza runda mini cyklu Whistle XC Masters CUP. Jak nazwa wskazuje skierowany jest on przede wszystkim do amatorów i pasjonatów kolarstwa górskiego. Dlatego trochę mi się kłóci na nim obecność chociażby zawodników LKK Start Tomaszów Mazowiecki. Ale cóż, taka decyzja organizatora. Wygrali Dorota Warczyk oraz Sławomir Dziwisz (Fil Bike Rzeszów).

Kobiety

kobiety

Meżczyźni

mezczyzni

Poland Bike – Wawer

W Wawrze pod Warszawą rozegrany został ostatni etap cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Na jednej z ciekawszych tras tego cyklu rywalizowało ponoć ponad 1200 osób. Na dystansie MAX najszybsi byli Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team) oraz Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain).