BLU Cersanit Team Refleks udanie kończy sezon

BLU Cersanit Team Refleks udanie kończy sezon

Prezentacja zawodników BLU Cersanit Team Refleks. Idzie młodość!
Pierwszy start zawodników BLU Cersanit Team Refleks
Spotkanie organizacyjne BLU Cersanit Team Refleks

Wydaje się, że ledwo wczoraj pisaliśmy o naszych nowych zawodnikach, o początku sezonu, pierwszych startach… a to już po sezonie! :) Trzeba to podkreślić, po bardzo udanym sezonie!

Drużyna w swoich startach miała za zadanie skupić się głównie na „domowym” cyklu Maratonów Kresowych, a celem było oczywiście zwycięstwo w drużynowej Klasyfikacji Generalnej i zdobycie jak największej liczby generalek indywidualnych. Pełna mobilizacja zawodników nastąpiła na ostatnim maratonie cyklu – w Mielniku. BCTR wygrywał w zasadzie cały sezon, ale nie było mowy o odpuszczeniu na koniec. Walczyliśmy do końca!

DSC00570

W zasadzie pełen skład stawił się na stracie pod Góra Zamkową. I Mielnik zapisaliśmy także na nasze zwycięskie konto, zajmując pierwsze miejsce drużynowo na dystansie Maraton! W Półmaratonie drużyna spisała się także doskonale zajmując najniższe miejsce na podium.

Indywidualnie świetnie pojechali Jacek Tomczak i Łukasz Milewski zajmując 5 i 6 miejsce Open, a także stając na podium w kategorii Orlik. Wśród Juniorów wygrał natomiast Piotr Bagiński zajmując doskonałe 18 miejsce Open. W Elicie tuż za podium byli Paweł Niechwiedowicz i Andrzej Ulman, zajmując odpowiednio 10 i 11 miejsce Open. Natomiast w kategorii Elita Plus na 3 miejscu zameldował się Paweł Błachucki (14 open), tuż za podium Adam Ptasiński (19 Open). Wśród Pań niezawodna Izabela Kłosowska zajęła 2 miejsce.

Na Półmaratonie najwyżej, na 6 miejscu Open zameldował się Bartosz Jechanowski. Stanął też na 3 stopniu podium wśród Juniorów. Świetnie pojechał także Super Master Franciszek Rogalski, zajmując 3 miejsce w swojej kategorii (30 miejsce Open).

Mielnik to to także już tradycyjne miejsce na zakończenie Maratonów Kresowych i dekoracji w klasyfikacjach generalnych za cały cykl. Najważniejszym wydarzeniem dla drużyny była dekoracja i zwycięstwo drużynowe na dystansie Maraton. Tak, cel został osiągnięty, BLU Cersanit Team Refleks został najlepszą drużyną Maratonów Kresowych w sezonie 2014! :D Wygraliśmy 11 z 15 edycji i ostatecznie z przewagą prawie 400 pkt stanęliśmy na pierwszym miejscu podium przed Sprint SBR Bank Team i trzecim na podium Mistralem Białystok.

DSC01602

W Półmaratonie podium także zagościło naszą drużynę, tym razem na miejscu drugim. Rywalizację wygrała Bliska Team Białystok, a podium na trzecim miejscu zostało uzupełnione przez AGR Podlasie.

Indywidualnych sukcesów i obecności na podium w klasyfikacjach generalnych było także wiele. Największym sukcesem okazało się podium w Klasyfikacji Generalnej Kobiet na dystansie Maraton … które Nasze dziewczyny zapełniły w całości! Najlepszą w sezonie 2014 była oczywiście Królowa Podlaskiego MTB – Izabela Kłosowska. Na drugim miejscu podium zameldowało się Doświadczenie, czyli Agnieszka Nowiczkow. Podium uzupełniła Aleksandra Zinówko. Najpełniejsze i najpiękniejsze podium BCTR w całym cyklu! :)

DSC01583

Pozostałe wyniki zawodników BCTR w Generalce Maratonów Kresowych sezonu 2014 na dystansie Maraton, w kolejności zajmowanej w Open:

Paweł Niechwiedowicz – 5 Open, 2 Elita

Jacek Tomczak – 7 Open, 2 Orlik

Artur Jackiewicz – 8 Open, 3 Elita

Tomasz Bakunowicz – 15 Open, 6 Elita

Adam Ptasiński – 17 Open, 4 Elita Plus

DSC01546

Na dystansie Półmaratonu najlepszym zawodnikiem BCTR okazał się Bartosz Jechanowski, zajmując 2 miejsce Open! Wygrał też swoją kategorię Junior. Na piątym miejscu w tej kategorii był Ernest Greś. Podium w swojej kategorii Elita zdobył także Krzysztof Serafiński, zajmując miejsce 3 i będąc 10 Open. Do końca walczył o 3 miejsce w kategorii Super Master Franciszek Rogalski… i ostatecznie je wywalczył!

DSC01308

Maratony Kresowe zakończyły się udanie, ale tak naprawdę sezon kończyliśmy tydzień później w Istebnej na ostatnim wyścigu z cyklu MTB Marathon. Jak się okazało nie tylko ostatnim w sezonie 2014, ale historycznie najprawdopodobniej ostatnim maratonie cyklu organizowanego przez GG Promotion. Bo trudno uwierzyć w zawieszenie cyklu tylko na dwa czy trzy sezony :( Ledwo zaczęliśmy startować i smakować góry w wydaniu „pure MTB”, a już trzeba o tym zapomnieć. Pewnym pocieszeniem jest zapowiedź zorganizowania w przyszłym sezonie „dużego”, pojedynczego maratonu w Karpaczu. Zobaczymy…

DSC02417

Istebna dla większości naszych zawodników była dużym wyzwaniem. Górskie maratony to „całkiem inna bajka” dla niedoświadczonych w większości w górach zawodników. Okazało się, że drużyna podołała wyzwaniu :)

Niezawodna Iza Kłosowska wygrała ten maraton wśród kobiet! Na pierwszym miejscu podium stanęła także w swojej kategorii K2. Na trzecim miejscu kategorii K3 stanęła natomiast Agnieszka Nowiczkow. Z Panów najwyżej Open zameldował się Wiktor Gindorowicz jako 26 i 13 w kategorii M2.

Drużyna nie startowała dużo w cyklu MTB Marathon, tym większe było nasze zaskoczenie, gdy okazało się że drużynowo zajęliśmy 4 miejsce w Klasyfikacji Generalnej na dystansie Mega, a wiec tuż za podium! Takiego sukcesu w maratonach górskich nie oczekiwaliśmy :)

Indywidualnie w klasyfikacjach generalnych największy sukces odniosła… oczywiście Iza Kłosowska. Zajęła 3 miejsce Open i stanęła na 2 stopniu podium w swojej kategorii K2.

DSC03152

Agnieszka Nowiczkow natomiast w kategorii K3 zajęła 4 miejsce. Zapunktował także nasz młody zawodnik – Piotr Bagiński, zajmując także 4 miejsce, tuż za podium w kategorii M1.

Sezon startowy 2014 uznajemy za zamknięty. Sezon bardzo udany, pełen sukcesów, spełnionych oczekiwań i osiągniętych celów. Teraz BLU Cersanit Team Refleks przechodzi do fazy… planowania następnego sezonu. Do zobaczenia na trasach zawodów w przyszłym roku! :)

20140930_082449

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0