HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: mocna jazda w Wąchocku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

LOTTO Poland Bike Marathon przekroczył półmetek na ziemi świętokrzyskiej. W Wąchocku odbył się siódmy spośród 13 tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Wąchock na mapie Poland Bike znalazł się drugi raz z rzędu, ale kolarskie miasteczko pierwszy raz zostało zlokalizowane w pobliżu XII-wiecznego Klasztoru Cystersów. W trakcie VII etapu LOTTO Poland Bike Marathon odbyły się również zawody zaliczane do Pucharu Polski MTB Państwowej Straży Pożarnej.

Wąchock przywitał amatorów „dwóch kółek” żarem lejącym się z nieba. W 40-stopniowym upale wystartowało pół tysiąca osób, niemal dwa razy więcej niż w zeszłorocznym debiucie w Wąchocku. Trasa prowadziła duktami i szlakami turystycznymi przez Sieradowicki Park Krajobrazowy. Zwolennicy mocnych wrażeń MTB mieli tu wszystko. W świętokrzyskich kniejach roiło się od wymagających podjazdów oraz karkołomnych zjazdów. Jedno jest pewne. To był najbardziej „górzysty” etap w tegorocznym kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon.

Najdłuższy dystans MAX (50 km) okazał się prawdziwym wyzwaniem, nawet dla wytrawnych „górali”. Nikomu nie udało się złamać bariery dwóch godzin. To świadczy o trudności trasy. Na mecie najszczęśliwszy był Arkadiusz Jusiński (Renault Eco2 Team), który odniósł pierwsze zwycięstwo w historii swoich startów w Poland Bike Marathon. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Groń (Meyer Holsen), a na trzecim Grzegorz Maleszka (Dachland Olsztyn). Wśród kobiet, również pierwszy raz, wygrała Monika Wrona, wyprzedzając Krystynę Żyżyńską-Galeńską (obie z Mybike.pl) i Ewę Dudę (Świat Rowerów Raleigh Team).

Dystans MINI (26 km) najszybciej pokonał Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Drugi był Jan Czapliński (Komobike Scott), a trzeci Michał Dobrzyński (Rowerek.eu Grupa DSF Maxxis Team). W gronie kobiet triumfowała mistrzyni świata w rowerowej jeździe na orientację Anna Kamińska (OLSH Team). Za nią finiszowały Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl) i Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski).

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Wąchocka w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, przed Kacprem Szabłowskim (KK24h Ostrołęka) i Konradem Czabokiem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Katarzyna Praszczałek (Puma Dynamik), przed Martą Rusek z Warszawy i Katarzyną Górniak (Inter Cars). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej triumfował Mybike.pl, przed TRW Cloudware Team i New Age Fitness SklepRowerowy.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Pomorscy, przed Michalczykami i Deptami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie zachowali Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

W klasyfikacji Pucharu Polski MTB Państwowej Straży Pożarnej zwyciężył Maciej Iwko (PSP Gorzów Wielkopolski), przed Karolem Wojtczakiem (PSP Strzelce Krajeńskie) i Pawłem Mrózkiem (PSP Bytom).

Władze coraz piękniejszego Wąchocka stawiają na sport i turystykę. Autorem wymagającej i zarazem bardzo chwalonej przez uczestników trasy Poland Bike Marathon był Sebastian Staniszewski, zastępca burmistrza Wąchocka i współorganizator zawodów. Należy odnotować, że w mocnej stawce 200 zawodników na dystansie MINI wiceburmistrz Wąchocka zajął 33 miejsce w klasyfikacji Open i 16 w kategorii wiekowej M2. Gratulujemy!

Najbliższe kolarskie emocje już w niedzielę 20 lipca w Górze Kalwarii, gdzie odbędzie się ósmy etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014.

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.